Kožní problémy trápí nejčastěji po létě

Kožní problémy trápí nejčastěji po létě

I když léto dávno odeznělo, mnozí lidé na léto mají bohužel nemilou vzpomínku v podobě nějakého kožního problému. Léto bývá v duchu dovolených a koupání, ovšem domů si často z několikatýdenního odpočinku přineseme jenom zdravotní komplikace. Zejména děti si přináší řadu kožních problémů nebo nemocí, které jsou spjaté hlavně s nedostatečnou hygienou, jíž na dovolených opravdu moc nedáváme.  

Podzim se každým rokem nese ve znamení podzimních módních kolekcí, ale také se nese ve znamení nápravy toho, co se během léta stalo s naší pletí a zdravím. Naší pleti ani celkovému zdraví neprospěla nedostatečná hygiena, ani neustálé vysoušení pleti z důvodu tepla, sluníčka a vody, také nám neprospěla klimatizace, se kterou jsme se setkávali pravděpodobně všude.  

Jak vrátit pokožku po létě zase do kupy? 

Pokud vás trápí hlavně kožní problémy, měli byste zintenzivnit hydratační péči, na tom se ostatně shodují i lékaři a dermatologové. Pokud zintenzivníte hydratační péči, dojde k rychlejší regeneraci a ke zvláčnění pokožky, pokožka se pak se suchostí a způsobenými ekzémy vypořádá sama.  

K hydrataci používejte kvalitní sprchové gely nebo třeba gely s hydratační složkou, také hydratační tělová mléka nebo krémy, které se skládají z výživných olejových přísad.  

Zajděte si na peeling 

Další možností, jak dát pokožku po létě opět dohromady, je peeling. To také doporučují mnozí odborníci a dermatologové. Během léta totiž mohlo dojít působením slunce k nerovnoměrnému zbytnění rohoviny, která se vytváří jak přirozená ochrana proti UV záření. Peeling by mohl pomoct odstranit veškeré odumřelé buňky pokožky, pleť by se tak automaticky po létě mohla stát hebčí a snadněji by do sebe mohla vstřebávat použité látky. Nejčastěji se jako peeling používají třeba krémy s mořským pískem nebo namletou pemzou či namletými mandlovými peckami.  

Po létě trápí nejčastěji pigmentové skvrny 

Je třeba konstatovat, že po létě člověka nejčastěji trápí pigmentové skvrny. Je to skutečně jeden z nejčastějších problémů a nepříjemností. Opět však jde s těmito hnědými ploškami bojovat, a to séry nebo krémy s ovocnými kyselinami nebo vitamin A.