Tipy, jak odstranit nepříjemné fleky na oblečení

Fleky na oblečení

Mnohým z nás se to stalo – při pití kávy nebo vína nám kapka ukápla na novou blůzku či košili. V tom okamžiku začalo panikaření, které však nebylo potřeba. Pokud víte, jak s nepříjemnými fleky bojovat, není třeba se zbytečně stresovat. Existuje mnoho možností, jak se s nepříjemnými fleky porvat tak, abyste nemuseli používat zbytečnou chemii nebo abyste nepřišli o oblíbený, často nový kousek oblečení.

Jak odstranit fleky od hořčice?

Velice často se stává, že nám na tričko ukápne troška hořčice. I když je hořčice skutečně dobrá a i když se hodí takřka k jakémukoliv pokrmu, oblečení by se mohla příště vyhnout. Když vám na tričko ukápne hořčice, nepanikařte a jen si připravte kyblík, do něhož napustíte teplou vodu a v němž rozpustíte trochu sody. Umazané oblečení do kyblíku namočte a nechte ho ve vodě se sodou zhruba dvě hodiny. Poté můžete prádlo vložit do pračky a vyprat ho v aviváži nebo ho můžete jenom nechat uschnout. Tak či tak máte po fleku.

Červené víno jako zabiják oblečení

Když ukápne červené víno na bílou blůzu, mnoho žen si myslí, že blůzu nelze zachránit, ale samozřejmě jde. Jenom si skvrnu navlhčete a nasypte na ni sůl. Chvilku sůl nechte působit a poté skvrnu očistěte.

Skvrnku od vína ani od krve se nikdy nesnažte ihned očistit pod teplou vodou. Dojde k zaprání a skvrny se bohužel nezbavíte.

Zašpinili jste se od kávy?

A co káva? Káva je nápoj, bez kterého si nedokážeme představit svůj den. Mnohým popíječům kávy se stalo, že kapka ukápla na oblečení. V tomto případě je jednoznačně nejefektivnějším pomocníkem žlučové mýdlo.

Ajéje! Děti se zamazaly tuší

Pokud máte doma malé dítě, určitě se vám stalo, že přišlo ze školy umazané od tuše, s níž pracovalo. V tomto případě neházejte oblečení do pračky, ale namočte skvrnu do mléka. Oblečení v mléce nechte namočené minimálně tři hodiny a poté oblečení vyperte klasicky v pračce.