Tipy a rady, jak vyčistit koženou kabelku

Tipy a rady, jak vyčistit koženou kabelku

Ženy se snaží o to, aby jejich módní šatníky byly opravdu dokonalé, plné nejrůznějších krásných kousků. Například se snaží neustále rozšiřovat svou sbírku kabelek. Právě kabelky přece dotvoří look a díky kabelkám jsou jednotlivé outfity dokonalé. V každé dámské sbírce kabelek by měla být jedna velká kabelka, jeden batoh, jedna malá kabelka, psaníčko a také kožená kabelka. Zatímco o většinu kabelek se nemusíme speciálně starat, o kožené kabelky se starat musíme. Kůže je přece jen materiál, který neustále pracuje, nechceme přece, aby nám díky vlhkosti prasknul či něco podobného.

Jak jsme zmínili, kůže je neustále pracující materiál, který díky pórům dýchá, nasává vlhkost, nečistoty, kromě toho také mastnotu. Je nutné ho před vším chránit, jinak může prasknout. Kůže je sice známá svou dlouhou životností, ale pokud se o tento materiál nestaráte tak, jak se sluší a patří, nevydrží ani měsíc.

Kromě pravidelně impregnace, která ochrání kabelku před vlhkostí, mastnotou i nečistotami, je nutné kabelku pravidelně čistit. Nečistoty mohou kabelku také zničit, proto ji pravidelně čistěte.

Jak vyčisti koženou kabelku?

Na kožené produkty existuje mnoho speciálních přípravků, jako je třeba speciální čistící pěna, která dokáže efektivně odstranit barevné zbarvení od oblečení nebo případně i skvrny či ohmaty. Na trhu najdete i čistící gumy, které odstraní i velmi zašlé nečistoty.

Na co si dát pozor při čištění kožené kabelky

Při čištění kožené kabelky buďte velmi opatrní. Nebyla to levná záležitost, na to ostatně neustále pamatujte. Dávejte si třeba pozor na to, abyste kabelku neumývali horkou vodou nebo abyste ji

nenechávali schnout u topení. Kůže je náchylná na vyšší teploty. Stejně tak nesušte kabelku ani na přímém sluníčku (běžné nošení na sluníčku nevadí, dlouhodobé sušení ale ano).

Na kožené kabelky se v žádném případě nesmí používat krémy na boty, je to zcela jiný přípravek určený na jinou věc.