Tajemný kámen opál

tajemný kámen opál

Opal – vzácný klenot výjimečné krásy. V řečtině znamená „drahocennýkámen.“ Barva opálu může být zcela odlišná: bezbarvá, bílá, matná až černá. Je schopen měnit svou barvu v závislosti na teplotě, a to i při kontaktu s lidským teplem. Tento krásný, jedinečný kámen pomáhá odhalovat mysl, krásu a hloubku života. Je kamenem otevřenosti a inspirace.Doporučuje se nosit přes denve větším množství (více kamenů), ale nikoliv denně, měli byste ho střídat s jinými kameny. Kombinace náušnice a náhrdelník, prý umocňuje jeho účinek. Opál je přiřazován k těmto znamením: Vodnář, Ryby, Beran, Rak, Štír a Střelec.

Prospěšné vlastnosti opálu

Opal pomáhá při onemocnění nervového systému a onemocnění srdce, dokáže rozptýlit melancholie, a zvyšuje ostrost vidění. V Indii již od dávných dob uctívali opály. Indové věřili, že opál je kamen soucitu, víry a lásky. Indičtí mniši tvrdili, že opál rozptyluje zlé myšlenky a obavy a osvěcuje naši mysl.Indickým kouzelníkům opál pomohl vyvolat předchozí reinkarnace. V jeho kouzelné vlastností stále věří v České republice, Německu a Maďarsku.Vzhledem k tomu, že má opál „krvavou historii“ v souvislosti s únosem šperků, byl ve starověku považován za předzvěst neštěstí. Ovšem po nějakém čase byl opět uctíván jako symbol spolehlivosti. Nejdražší z opálu je považován černý kámen. Cena dvougramového černého opálu je asi 20.000 dolarů.

Opál – legendy

Různé legendy a příběhy popisují kámen, vlastnosti, kouzla a uzdravování. Ve starověké řecké mytologie byl znakem vítězství Dia a ostatních bohů Titánů.

Podle legendy domorodých Australanů, prostřednictvím opálu chtěl dát Stvořitel lidem znalosti. V těch místech, kde se Bůh dotkl země, se začaly objevovat duhové různobarevné kamínky.

V Indii, šlo o bohyni duhy. Byla tak krásná, že mnozí lidé chtěli získat její lásku za každou cenu. Dokonce někdy musela uprchnout z dosahu svých nepříjemných fanoušků. A jednoho dne, v zoufalství, bohyně spadla na zem a rozptýlila se na tisíce kamenů úžasné krásy.

Arabové věřili, že opály jsou vyráběny bleskem.

Římský císař Caligulavlastnil opál nepopsatelné krásy. Říká se, že ještě před smrtí císaře, kámen bezdůvodněpopraskal. Byla to znamení nebo varování?