Svatby ve stodole jako trend posledních let

Svatby ve stodole jako trend posledních let

Plánujete váš velký den D? Pokud ano, pravděpodobně vybíráte datum a také místo, kde se bude svatba konat. Zatímco někteří chtějí využít zrovna otevřených hranic a vzít se v zahraničí, jiní projíždí svatební magazíny, aby zjistili, co je nyní in. Podle posledních průzkumů zájem o svatby roste, ovšem zejména roste zájem o neformální svatby. Vdávat se ve stodole nebo jen tak na palouku v přírodě je zkrátka hitem, proto i vaši svatbu ponechejte v tomto duchu.  

Samozřejmě pokud nejste milovníkem honosnosti a elegance. Svatby ve stodole nebo v přírodě jsou určené hlavně dobrodruhům, cestovatelům, také věčným snílkům nebo těm, kteří chtějí na malý okamžik „vypadnout” z města. Právě tito lidé budou vděční za jiné pojetí svatebního dne.  

Les, palouk, zámecká zahrada 

Svatba venku může vypadat opravdu různě. Než předejdeme k trendu svateb ve stodolách, zůstaňme ještě chvilku u lesů a palouků. Pokud se ve vašem okolí nachází takové krásné přírodní prostranství, stačí jen naaranžovat svatební oblouk a obřad může proběhnout prakticky ihned.  

V souvislosti s tím však stojí za zmínku ještě jedna forma svateb venku, a sice obřad na zámeckých zahradách. Zejména zástupkyně něžného pohlaví se chtějí cítit jako pravé princezny, proto přemýšlí nad tím, jak své pohádkové představy realizovat. A jelikož zámky jako takové jsou příliš honosnou, elegantní a často příliš drahou záležitostí, nabízí se zámecké zahrady, které jsou navíc velice fotogenické (může zde proběhnout i svatební focení). 

Stodoly jsou čím dál více vyhledávané 

Pojďme se však podívat na hlavní trend posledních let, kterým jsou právě zmiňované svatby ve stodole. Jsou zcela v kontextu takzvané eco-friendly svatby, ale zamilují si ji i ti, kteří ekologii příliš neřeší.  

Důvodem vysoké oblíbenosti této formy svateb je především fakt, že se stodoly nachází zpravidla mimo civilizaci. Soukromí je tak maximálně zajištěno. Navíc bývají dostatečně prostorné čili zde lze zvládnout jak obřad, tak následnou hostinu a odpadá tím pádem logistika (čili přemísťování z místa na místo).