Strelicie – přineste trochu exotičnosti i do vašeho domova!

strelicie

V poslední době se lidé snaží o to, aby jejich domácnost byla opravdu krásná a moderní. Je to však někdy opravdu těžké, protože v dnešní době nejrůznější doplňky stojí hromadu peněz. Jenže pokud se cítíte v domácnosti nepříjemně, bohužel je nutné, abyste si svůj domeček trochu zpříjemnili a zútulnili. K tomu vám však nejlépe pomohou květiny. Pokojové rostliny jsou opravdu fantastické pro to, aby vám dokonale zabydleli váš dům. Nemusíte se bát ani vy, kteří si myslíte, že se o rostliny neumíte starat. Stačí jenom sem tam zalít. Některé druhy rostlin totiž nepotřebují jinou péči, jelikož milují žít svým vlastním životem.

Bohužel to neplatí o krásné exotické pokojové rostlině, která přinese trochu jedinečnosti a hlavně onu zmíněnou exotičnost, kterou jen tak v domácnosti někdo nemá. Jedná se o krásnou strelicii, jež se váže v květinářství do kytic pro pány. Nenajdete ji ale jenom v řezané podobě, ale hlavně ji najdete v podobě klasické – tedy v květináči. Neobjevíte ji ale v každém květinářství, protože ne každé květinářství si trumfne ji pěstovat. Tato rostlina totiž potřebuje objevit své místo, na kterém poroste, a pokud si ho neobjeví, velice rychle odkvete a přinutit ji znovu kvést, to vyžaduje trochu trpělivosti a hlavně hodně času.

Někomu však v domácnosti kvete naprosto zázračně!

Mnozí lidé, kteří si tuto květinu koupí, ale doslova žasnou nad tím, jak dokonale jim květina roste. Asi objevili hned to pravé místo pro její pěstování. Strelicie miluje sluníčko, ale rozhodně ji nedávejte na místo, kde bude přímo svítit světlo. Mimo to ji nepřelévejte. Zkuste ji začít zalévat v pravidelných intervalech, aby si tak zvykla na příjem vody. Při přelití vám ale uhyne rychlostí blesku, a tak vždy nejdříve zkontrolujte půdu jako takovou.

Strelicie je pokojová rostlina zbarvená do oranžova a modra či fialova. Má krásný květ, který se podobá nějakému druhu exotického ptactva.