Jak to udělat, aby orchidej kvetla?

Jak to udělat, aby orchidej kvetla?

Orchideje se řadí k nádherným pokojovým rostlinám, pro které má řada lidí slabost. Bohužel jen málokdo ví, jak orchideje pěstovat, jak se o orchideje starat, aby květina rostla, aby nepadaly listy a aby květina neuschla. Zatímco někteří mají problém se žlutými listy, jiné trápí především to, že orchidej nekvete. Prozraďme si proto několik fíglů, které podpoří orchidej v jejím kvetení.  

Když orchidej nekvete, není na ni hezká podívaná. Abyste se s ní však mohli pyšnit, prozradíme si, jak to udělat, aby orchidej kvetla přesně do takových barev, do kterých má kvést.  

Dodejte rostlině potřebné živiny 

Žádná rostlina vám neporoste, pokud jí nedopřejte dostatek živin, bez kterých nemůže bezproblémově růst a kvést. Orchidej potřebuje zejména fosfor a draslík, vyhněte se vápníku. V současné době zakoupíte v obchodech se zahradnickými potřebami hnojivo, které je určené přímo pro orchideje, čehož se nebojte. Usnadní vám práci s mícháním vhodného hnojiva.  

Dopřejte orchidejím saunu 

Orchideje jsou rostliny, které milují vlhko. Pokud ve vašem interiéru není zrovna vlhko, je třeba to udělat jinak. Co orchidejím dopřát pobyt v zapařené koupelně? Stačí patnáct minut jednou za čas, to orchidejím neskutečně prospěje. Případně je dobré postavit květináč s květinou do vody o teplota pětatřicet stupňů Celsia, i tak zajistíte rostlině dostatek vlhkosti.  

Změňte umístění 

I když orchideje nemají rády přemísťování, vyhovuje jim spíše stejné stanoviště, na druhou stranu se jednou za čas vyplatí rostlinu přemístit, a to ve chvíli, kdy chcete, aby začala krásně kvést. Je vhodné rostlinu přemístit na místo, kde bude teplota o pět stupňů nižší. Nenechávejte rostlinu na takovém místě dlouho, stačí jí klidně pět dní, kdy se bude nacházet na jiném, chladnějším místě a v úplné tmě. Poté, když rostlinu přemístíte zase nazpátek, najednou se vzpamatuje a rázem začne krásně kvést.