Starý pušky jedou za podpory DRFG obhajovat titul mistrů světa v rybníkovém hokeji

Starý pušky za podpory DRFG

Lední hokej patří v Česku k nejpopulárnějším sportům, málokdo už ale tuší, že máme mistry světa také v hokeji na rybníku. Tuto trofej loni získal tým „Starý pušky” ze Žďáru nad Sázavou, a to přímo v Kanadě – v kolébce ledního hokeje. Starý pušky navíc letos na začátku roku získaly domácí titul a jedou tedy obhajovat také titul mistrů světa. Tentokrát navíc s finanční podporou investiční skupiny DRFG Davida Rusňáka.

Celé to přitom začalo jako silvestrovský „hec“. Parta bývalých hokejistů se při předloňské oslavě konce roku rozhodla, že sestaví tým na mistrovství České republiky v rybníkovém hokeji. V jejich případě ale nezůstalo jen u diskuzí a nápad je neopustil ani po probuzení do Nového roku.

DRFG Davida Rusňáka podpořila hokejisty v cestě za titulem

Po měsíci, prakticky bez většího tréninku, odjeli do Prahy změřit síly s ostatními kluby české rybníkové ligy. Díky tomu, že spolu hrávali v mládežnickém hokeji ve Žďáru nad Sázavou, ale pak se jejich hokejové cesty rozešly, premiéra tedy opravdu byla až po dlouhých letech na Mistrovství ČR. Starý pušky přesto „mistrák“ vyhrály a nominovaly se tak na světový šampionát v Kanadě.

Zní to skoro neuvěřitelně, ale ani v Kanadě jejich spanilá hokejová jízda neskončila. Česká šestice novopečených rybníkových reprezentantů loni v únoru na jezeře v kanadském Plaster Rock porazila všechny severoamerické týmy a domu letadlem přivezli dřevěnou trofej mistrů světa v rybníkovém hokeji. A nezastavilo je ani to, že oproti Česku se v Kanadě hrálo skutečně na přírodním ledu, který je oproti umělému hrbolatý.

Starý pušky letos sice nevyhrály, skončili na pátém místě, i tak ale skvěle reprezentovaly investiční skupinu DRFG, která svým klientům nabízí kromě řady finančních produktů také dluhopisy, ale i podílové fondy, jež se zaměřují především na komerční nemovitosti.