Srdcovka na vaší zahradě. Nechte ji letos na jaře vykvést 

Srdcovka na vaší zahradě. Nechte ji letos na jaře vykvést

Když na sebe jaro začne všemožnými způsoby upozorňovat, majitelé zahrad přemýšlí, co letos zasadí do všech záhonů, které se lemují kolem domu. Jedním z horkých favoritů letošního roku je krásná trvalka jménem srdcovka nádherná, která je původem až z daleké Asie. Jedná se o působivou květinu, která bezesporu zkrášlí každou zahradu. Jen tedy pokud ji nechají zahrádkáři vykvést do pestrých odstínů.  

Každý rok může bohatě kvést 

V případě, že se rozhodnete zasadit tuto působivou květinu, radovat se z ní budete každý rok. Jak už bylo zmíněno, mluvíme o trvalce čili nejedná se o krásu, která vykvete jednou a už nikdy víc. Dokonce může být každým rokem touto dobou velmi bohatě rozkvetená a přinese tak na zahradu pořádnou porci barev.  

V současné době se nejvíce sází na srdcovku královskou, která je nejtypičtější odrůdou této květiny. Může dorůst až do jednoho metru čili je nutné pro ni najít adekvátní stanoviště. Květy jsou většinou růžové, ale najdete odrůdy, které mají bílé nebo červené květy.  

Nepřehlédnutelná kráska 

Možná si říkáte, že díky její výšce ji člověk nepřehlédne. A máte pravdu. Ovšem za její nepřehlédnutelností nestojí její výška, ale spíše právě rozkvetení. Květy jsou totiž ve tvaru srdíček, i proto se jmenuje srdcovka. Nejvíce se ukazují světu během května a radost dělají prakticky po celé léto. 

Když srdcovka odkvétá, začíná postupně žloutnout, usychá a zatahuje se do země. Tohoto stavu se však nemusíte nijak obávat, takto přečkává zimu a na jaře se zase rozpíná do výšin.  

Často ji nepřesazujte 

Řada zahrádkářů má tendenci nejednu květinu přesazovat sotva, když padne jaro. Jenže přesazování není zrovna nejoblíbenější činností srdcovky. Ta má spíše ráda, když může i po několik let zůstat na jednom a tentýž místě.