Než se vydáte na lov kaprů

Než se vydáte na lov kaprů

Rybaření je koníček, který se v dnešní uspěchané a rychlé době stává velmi oblíbeným. Důvodem je klid a uspokojení, kterého se vám dostane při klasickém rybaření. Nikdo vás neobtěžuje, nikdo zbytečně nemluví, jinak by s vyplašily ryby. Hlavním kamenem úspěchu rybaření je naprosté uklidnění, ticho a žádná elektronika, která by vás jen rozptylovala od relaxace. Rybaření mají v oblibě hlavně pánové, kteří se snaží každým dalším rybařením ulovit rybu, kterou nikdy v minulosti neulovili. S tím se samozřejmě pojí ale pečlivá příprava. 

Než se člověk vydá na lov ryb, případně na lov kaprů, kterých je v českých vodách největší množství, musí se dobře připravit. Samozřejmě je třeba dobře vybrat revír, to je jeden ze základních faktorů úspěšnosti. Pro lov kaprů jsou ideálnější menší rybníky a potoky, svou rozlohou by neměly překročit patnáct hektarů. 

Kromě správného výběru revíru je však třeba učinit ještě několik věcí. 

Připravte si prut

Jakou rybu budete lovit? To je třeba si zodpovědět, než se vdáte na lov kaprů. S tím totiž souvisí výběr a příprava prutu. Pokud se chystáte na kapry, doporučujeme si vzít kratší a měkčí pruty, s nimiž rychleji a snadněji vyhrajete boj s kaprem, který se vám chytil na návnadu. O tvrdších prutech se obecně ví, že inklinují ke spíše hrubšímu zdolávání ryby. 

Návnady, nástrahy a lákadla mějte v dostatečném množství

Bez návnad a nástrah by to nešlo. Proto si je připravte ještě doma, nikoli až u rybníka. Připravte si krmné boilies, které je možné zakoupit i v dipu, na kapry taky pomáhají kapří kuličky nebo takzvané pelety, u nichž je velmi důležitá barva. Krmné pelety doporučujeme mít v červené barvě, boilies zase v červené nebo žluté barvě. Ty jsou nejúspěšnější a vykázaly vysokou efektivnost. 

Fantastickou kombinací pro chladnější vody je kukuřice a konopí, které udrží rybu na krmném místě. Počítejte však pokaždé s tím, že kapři jsou velmi opatrní a taky velmi zmlsaní.