Nejzdravější ořechy, kterými můžete zpestřit svůj jídelníček

Nejzdravější ořechy, kterými můžete zpestřit svůj jídelníček

Zařadit do svého jídelníčku vícero zdravých potravin. To je úkol nejednoho člověka. Kromě ovoce a zeleniny se nabízí i vynikající ořechy, které mohou plnohodnotně nahradit oblíbené cukrovinky. Nutriční specialisté se však domnívají, že s ořechy bychom měli šetřit. Všeho moc škodí – platí v tomto případě. Proto do svého jídelníčku zařaďte nejzdravější druhy, které do těla dopraví maximum tělu prospěšných látek.  

Pistácie jako nejzdravější ořechy 

Za vůbec nejzdravější oříšky vůbec lze označit pistácie. Oblíbené, zeleně zbarvení laskominy, které musíme vyloupávat z jejich tvrdých skořápek. I když se neřadí mezi nejlevnější (pěstují se totiž za speciálních podmínek a mnohdy se na první plody čeká i dlouhých sedm let), pyšní se unikátním obsahem. Kromě vlákniny obsahují také velkou spoustu bílkovin.  

Dokonce bylo prokázáno, že pistácie mají zklidňující účinky. Doporučují se lidem, kteří mají zrovna pocuchané nervy nebo těm, kteří se zrovna nachází ve stresu.  

Vlašáky se rodí na zahradě možná i vám 

Dalším druhem oříšků, které patří k těm nejzdravějším, jsou vlašáky. Mluvíme o naprosté klasice, která je taktéž nadupaná zdraví prospěšnými látkami. Konkrétně obsahují omega-3 mastné kyseliny. Složka je pro tělo důležitá, bohužel si ji nedokáže vybudovat samo. O příjem důležité látky se musíme postarat sami, proto přidejte vlašáky do vašeho jídelníčku. 

Co bylo zjištěno, tak že vlašáky podporují a pozitivně ovlivňují kognitivní funkce člověka. Pokud budete vlašáky jíst pravidelně, značnou měrou podpoříte také fungování svého mozku. 

Kešu plné hořčíku 

Mezi lidmi je také velice oblíbené kešu. To sice neroste lidem na zahrádce jako zmiňované vlašáky, ovšem obchody jsou jimi naplněny. Kromě fosforu obsahují velké množství hořčíku, který reguluje krevní tlak.  

Někteří odborníci tvrdí, že kešu je přírodním antidepresivem, na kterém si člověk prakticky nemůže vypěstovat závislost. Spíše se může jednat o prevenci vzniku žlučových kamenů.