Goji a její účinky

goji učinky

Plody Goji neboli Kustovnice čínské jsou vynikajícím doplňkem stravy a všelékem, který si pomalu nachází oblibu v jídelníčku mnoha lidí. Goji se dá konzumovat jako čerstvé i sušené ovoce, v podobě šťávy, kapslí či prášku. Vždy se ale doporučují konzumovat raději přirozené formy.

Plody Goji jsou považovány za rostlinu mládí, protože jsou plné antioxidantů a zpomalují proces stárnutí. V minulosti se již po staletí užívaly plody, listy i kořen pro léčbu civilizačních onemocnění. Plody této rostliny řadí mezi superpotraviny.

Obsah cenných látek a účinky

Obsahují 500 x více vitaminu C než například pomeranče, mají velké množství vitaminů skupiny B jako B1, B2, B6, vitaminy A a E. Obsahují všechny esenciální aminokyseliny, stopové prvky jako selen, fosfor, zinek, vápník a železo a spoustu ochranných látek v podobě toxinů, používaných při bolestech zad, kloubů, léčbě cukrovky. Konzumace plodů pozitivně působí na zrak i paměť.

Omezení dávkování zde není nutné, již malá dávka Goji výrazně povzbudí vaši imunitu. Působí proti únavě a posiluje obranyschopnost organismu. Na 2 polévkové lžíce Goji připadá 167 kJ a plody mají nízký glykemický index. Obsahují až 21 % vlákniny, která je velkým pomocníkem při hubnutí a snižuje glykemický index našeho jídla. Zajistí také dlouhodobější pocit sytosti.

Všestranný pomocník pro zdravý životní styl

Goji má velmi nutričně vyvážené složení a považuje se za vhodnou potravinu pro lidi s nejrůznějším metabolickým fungováním. Goji má nespočet léčebných a protizánětlivých účinků a snižuje vysoký krevní tlak. Vitaminy a minerální látky zlepšují naši pleť i nehty. Všechny zmíněné složky skvěle doplňují o potřebné látky naše tělo a to v každém věku. Goji pomáhá přivodit duševní pohodu snížit hladinu stresu a napomáhá i zdravému hubnutí. Není však pouze efektivní potravinou pro hubnutí, ale je všestrannou potravinou pro náš zdravý životní styl.