Nejčastější dotaz při první půjčce

Jsou první půjčky zdarma

Nepříjemné situace se stávají denně. Život nám je zkrátka hází do cesty jenom kvůli tomu, aby prověřil naši trpělivost. Mnohdy se ale nervy drží opravdu na tenkém provázku. Zejména tehdy, kdy přijde na finanční potíže. Nezaměstnanost během prvního měsíce v novém roce značně vzrostla (jedná se zhruba o osm tisíc nových nezaměstnaných obyvatel České republiky), tudíž se nejspíše nově nezaměstnaní dostali do značných finančních potíží. Než najdou novou práci, to může být ještě doba. Jistě, stává se, že se poštěstí a práci si naleznou hned (zejména když se zároveň zvýšil počet volných míst), ale obvykle se to tak rychle neděje. Navíc do první výplaty v nové firmě zbývá ještě spoustu času. Pokud nemáte našetřené peníze bokem, musíte se obrátit na své známé a půjčit si. Poplatky, platby a účty nepočkají se splácením, ani kdybyste se na hlavu stavěli. Je nutné je splatit, jinak se můžete rozloučit se světlem ve vašich místnostech, s oblíbenými seriály, s teplem i vodou. Zkrátka je to nepříjemné a těžké, ale je to tak.

Jestliže si nemůžete půjčit od přátel, musíte se obrátit na nejrůznější bankovní, ale i nebankovní instituce. Ti pro vás mají hromadu nabídek, vy ale stůjte nohama na zemi a půjčete si vždy jen tolik, kolik opravdu potřebujete. Velké sumy peněz se splácí velmi těžko a jsou tam navíc opravdu vysoké úroky. Dbejte na to, abyste se nedostali do nekonečného koloběhu půjčování si.

Ještě než si prvně půjčíte, jistě vás budou zajímat nějaké informace. Přinášíme vám tímto odpověď na ty nejčastější otázku.

Jsou první půjčky zdarma a bez poplatků?

Půjčky zdarma (tedy ty úplně první od nových klientů) nabízí v dnešní době čím dál více bank a nebankovních institucí. Jedná se o jakýsi konkurenční boj. První půjčky zdarma nabízí například mBank (zde se půjčená částka navyšuje pouze o zřizovací poplatek ve výši osm set korun), dále třeba Rerum nebo Air Bank.