Kritéria při výběru dámských šatů

kritéria pro dámské šaty

Každá žena touží po šatech, ve kterých bude vypadat neodolatelně. Důležité je pouze najít svůj střih. Abyste zakryli to, co na postavě není hezké a naopak, zvýraznily přednosti.Je třeba zdůraznit, že vždy se dá koupit model, který vám sedne. Nemusí to být hned stahovací korzetová róba, ale volný, ​​splývavý střih, jež sluší jak ženám plnější postavy, tak i budoucím maminkám.

Barva

Brunetkám s bledou pletíbudou slušet dámské šaty světlé barvy.  Naopak dámy s tmavou pletí, hnědými nebo zelenými očima ocení černé šaty.  Blondýnky se zelenými a modrými očimaby si měly vybrat šaty v teplých pastelových barvách.  Rusovlásky barvu šatů řešit nemusí, budou jim slušet světlé i tmavé barvy.

Velikost

Pokud si budete objednávat dámské šaty online, pečlivě si změřte obvod hrudníku, pasu a boků.  Hrudník – tělo držíme natažené, ruce v poloze mírně od těla.  Boky – paty přiložíme k sobě, změříme obvod těla v nejširším místě mezi rozkrokem a pupkem. Obvod pasu měříme v jeho přirozeném místě nad pupkem a pod hrudním košem.

Rozpočet

Stylové a elegantní dámské šaty něco stojí. Proto předem popřemýšlejte, kolik jste ochotna do nich investovat. Připomínáme, že ke společenským šatům je nutné si pořídit i vhodné doplňky – šperky, kabelka, lodičky, sponky do vlasů.  To vše navyšuje koncovou částku. V poslední době si dámy pro výjimečné události šaty vypůjčují v půjčovnách s oděvy. Což lze jen doporučit, nebudou vám zbytečně překážet ve skříni a na další akci se můžete blýsknout v nových šatech.

Nechte si čas na rozmyšlenou

Není dobré se nechat ukolébat výhodnou cenou. Raději si udělejte čas a v klidu si projděte více online obchodů, kde nabízejí dámské šaty. Takový průzkum všech šatů není nikdy na škodu. Určitě netoužíte po situaci, kdy vám přijdou narychlo koupené šaty a vy objevíte levnější a mnohem hezčí.

Zkoušení šatů

Stejně jak pečlivě vybíráte svou obuv, vybírejte i dámské šaty.  Vyzkoušejte šaty v různých střizích a stylech, jen tak najdete ty pravé ořechové, budete vypadat nádherně a neodolatelně.

Koupě dámských šatů

Vždy je dobré vyzkoušet více barev a střihů. Lesklé látky zvýrazní křivky těla, to by si měly uvědomit všechny boubelky, které touží rafinovaně skrýt a zamaskovat své nedostatky. Proto se musí poohlédnout po šatech ušitých z matné látky.  Vyzkoušeno, barva i materiál vám sedí, není důvod váhat s objednávkou.