Jaká psí plemena se řadí k nejméně náročným?

Nenáročná psí plemena

Když toužíme po příteli, který bude věrný a který s námi bude ve dne, v noci, pořizujeme si zpravidla pejska, kterého si vycvičíme tak, aby nás poslouchal, aby s námi rád trávil svůj čas a abychom pro něj byli jediní, koho bude mít rád. Jenže než si pejska pořídíme, přemýšlíme nad tím, jaké plemeno si zvolit. Pejsků je přece jenom obrovská hromada, je velmi těžké si vybrat svého vyvoleného přítele. Pokud patříte k lidem, kteří netouží po náročném pejskovi, který bude náročný zejména na denní údržbu, zaměřte se na taková plemena, která se pyšní tím, že jsou ideální zejména pro lenivé majitele. Jaká plemena to jsou?

Jak již bylo zmíněno, na světě je mnoho plemen a je tedy velice těžké si vybrat plemeno, s nímž budeme žít dlouhou část našeho života. Existují ale plemena pro lenochy, která nejsou náročná na každodenní údržbu.

Trpasličí pinč jako možnost číslo jedna

Prvním psím plemenem, které není nijak náročné na údržbu, je trpasličí pinč. Jedná se o pejska, který je poměrně skladný, má energie na rozdávání a nepotřebuje ke svému životu nic, jenom to, aby ho měl majitel rád. I když je pravda, že je poměrně aktivní, stačí mu, když se vyřádí v domě nebo v bytě. Nepotřebuje ke svému životu zahradu jako mnohá jiná plemena.

Čemu se však nevyhnete, tak je česání, konkrétně vyčesání srsti. To je však jediná povinnost, která majitele trpasličího pinče čeká.

Ibizský chrt jako možnost číslo dvě

Nenároční je také ibizský chrt, a to konkrétně hladký ibizský chrt, který je na první pohled skutečně velký elegán. Sice má někdy chvilky, kdy se potřebuje vyběhat, ale takových chvilek není mnoho. Mnohdy mu však stačí krátké venčení, jindy ocení delší procházky. Jeho vlastnosti jsou obecně řečeno „zlaté“.

Krátkosrstý ohař jako možnost číslo tři

Maďarský krátkosrstý ohař je volbou číslo tři. Také je na svou každodenní údržbu nenáročný, je známý však také svou láskyplnou povahou, svou citlivostí a oddaností. I když miluje svého páníčka, mnohdy po něm vyžaduje dostatek pohybu, ale spokojí se s klasickými procházkami, které jsou stejně na programu každého dne.