Jak poznáme, že je pes nemocný?

Jak poznáme, že je pes nemocný?

Když si chcete pořídit pejska, musíte mu věnovat svůj čas a pozornost. Jen tak totiž zjistíte, že je třeba nemocný. I pejsci opravdu mohou chytnout závažnou chorobu, kterou však musíte odhalit vy jakožto majitel psa a jeho pán. Bohužel psi si neumí říct, kde je to bolí nebo jak jim je. Musíte to na nich poznat, což však není nic snadného. Obvykle jsou jistými symptomy změny nálad a chování, existuje však daleko více příznaků, které vás upozorní na to, že pes není ve své nejlepší kondici a že je na místě s ním zamířit k veterináři.  

Jestliže vám pejsek přijde v poslední době bez energie, věčně unavený a nechce si s vámi hrát, případně vás nevítá, zpozorněte. Zjistěte, jestli se u něj nevyskytují třeba níže uvedené příznaky, které jsou opravdu signálem toho, že s pejskem není něco v pořádku.  

Pejsek má teplotu 

I pes může mít teplotu a i v psím světě je to signál toho, že je pes nemocný. Obecně platí pravidlo, že zdravý pes má čumák studený a vlhký. Pokud je popraskaný, horký a suchý, nejspíše má teplotu. Ta je tehdy, kdy je to nad 39,5 stupňů Celsia, to už opravdu hovoříme o horečce.  

Psovi nechutná 

Nechutenství je velice častý příznak poukazující hned na několik nemocí. Pokud psovi “nejede” ani to, co miluje, pokud potravu odmítá, je třeba to brát jako varovný signál a raději zamiřte k veterináři.  

Sledujte psí oči 

Trpí pes výtoky nebo má oči zakalené? Či se změnila barva sliznice, která je obvykle růžová? I v takovém případě raději zamiřte k veterináři, jelikož i v tomto případě se může jednat o příznak vážného onemocnění, které je třeba začít léčit včas.  

Jaká je kůže vašeho psa? 

Symptomy se mohou projevit také na kůži pejska. Pokud pes trpí vyrážkou, případně pokud má ekzémy nebo kožní vředy, je opět něco v nepořádku. Stejně závažným symptomem je vypadávání srsti.