Jak zbavit WC vodního kamene

Jak zbavit WC vodního kamene

Stejně jako utírání prachu nebo vysávání, i čištění toalety je nedílná součást každého sobotního úklidu. I když do čištění záchodu se většinou nikomu nechce, bohužel. Mnohým lidem se totiž dlouhodobě nedaří vyčistit usazeniny v podobě vodního kamene. Ten je způsoben tvrdou vodou v míse. Není to však protivník, který by nešel odstranit, je to protivník, kterého musíte odstranit i když mnohdy to jde opravdu těžce. Naštěstí existuje celá řada způsobů, jak můžete porcelánovou mísu usazenin zbavit. A my vám tyto způsoby přinášíme.

Každý člověk se snaží o to, aby jeho dům vypadal krásně a uklizeně zejména v době, kdy přijde návštěva. Na celkovém dojmu návštěvy se však podílí i to, v jakém stavu je toaleta domova. Nikdo nechce chodit na záchod, který je zaneřáděný a špinavý.

Vyhněte se proto kritice a nechte si od nás poradit. Poradíme vám, jak toaletu vyčistit k nepoznání.

Jde to s kupovanou chemií

Nejvíce lidí se uchyluje ke kupované chemii, samozřejmě to není jediný způsob, jak porcelánovou mísu vyčistit, ale je to tedy nejčastější způsob. Před použitím chemie v podobě čistících gelů doporučujeme mísu kompletně vyčistit záchodovou štětkou. Ideální je použití speciálních záchodových štětek, které mají navíc malé ouško, díky kterému se dostanete i pod okraj toalety, kde obvykle sídlí vodní kámen.

Posléze je nutné aplikovat čistící gel pod límec toalety. Vyčkejte několik minut, posléze spláchněte.

Jde to i přírodní cestou

I když jsou chemické čistící gely častějším způsobem, jak se čistí toalety, není to ani zdaleka jediný způsob, jak toaletu lze vyčistit. Pomocníkem může být i horký ocet a voda. Kyselina octová neboli ocet je bezpečný, stačí přivést litr octu do varu, k tomu můžete přidat jedlou sodu a vše nalijete do záchodové mísy (nezapomeňte na aplikaci pod límec toalety).