Jak vybrat bazén? Kroky, které vám pomohou vybrat ten správný

Jak vybrat bazén? Kroky, které vám pomohou vybrat ten správný

Během letošního léta hodnoty na teploměru dosahují k rekordním hodnotám. Bez vlastního zahradního bazénu se proto neobejdete. Pokud jste si svůj vlastní bazén ještě nepořídili, možná jenom nevíte, jak si správný bazén vybrat. Neustále vám jsou na internetu nebo v televizi nabízeny bazény, které vypadají skvěle, ale možná si kladete otázku, zdali to je nebo není jen marketingový tah. Abyste si vybrali skutečně kvalitní bazén, který bude mít dlouhou živnost, prozradíme vám několik kroků, dle kterých se rozhodovat a dle kterých postupovat při výběru bazénu.  

Nejdříve si ujasněte své vlastní podmínky pro umístění bazénu 

Máte na zahradě hodně místa nebo spíše málo? Před samotnou koupí bazénu je třeba si ujasnit vlastní podmínky pro umístění bazénu. Nemůžete kupovat bazén, aniž byste věděli, jak je na tom vaše zahrada či jaké máte možnosti. Zjistěte si, jak prostorná je vaše zahrada, jak svažitý je váš pozemek, případně je zde možnost terén srovnat či nikoli? Vše hraje roli.  

Jak často bude bazén využíván? 

To je další otázka, na kterou je třeba znát odpověď. Jak dlouho bude bazén využíván? Bude využívat celou rodinou po celé léto nebo má sloužit jen vám pro večerní chvilky odpočinku? Pokud bude využíván jen pro osvěžení, nemusíte investovat do bazénu do země, ale postačí vám nafukovací gumový bazén. Pakliže chcete v bazénu plavat a získat tak skvělou postavu, doporučujeme investovat spíše do většího a kvalitnějšího, lépe vybaveného bazénu.  

I tvar rozhoduje 

Chcete spíše obdélníkový bazén nebo by se vám na zahradě líbil spíše kulatý bazén? Ujasnění tvaru je další krok, který je třeba při výběru bazénu podniknout. Chcete spíše zastřešený bazén nebo se vám líbí spíše čtverec? 

Jaká voda bude ve vašem bazénu? 

Drtivá většina českých bazénů obsahuje čistou, sladkou vodu. Ovšem to neznamená, že do svého nového bazénu nemůžete dát slanou vodu. Můžete jít proti proudu davu, ovšem přizpůsobte k tomu váš bazén.