Jak na rychlý jarní úklid

Jak na rychlý jarní úklid

Jaro je období, kdy se snažíme ve své domácnosti udělat pořádek a vytřídit věci, na které jsme delší dobu neměli čas. Jak na rychlý jarní úklid, který vás bude bavit?

Jen chvilička každý den?

Většina z nás se zhrozí, když si představí tu nutnost celý víkend trávit úklidem. Nebojte, to nemáme v úmyslu ani my? Jarní úklid přeci musí být efektivní, a především zábavný. Nejprve si pořiďte základní úklidové prostředky, které pro svou rychlou akci budete potřebovat. Současně si udělejte radost novými difuzéry a dekoracemi, které se na uklizené ploše budou skvěle vyjímat. Než vám nákup přivezou, můžete se dát do toho. Bude vám stačit jen chvilka každý den.

Pravidlo jedné místnosti

Rozhodně se nebudeme unavovat cíděním celého bytu. Ani náhodou! Dodržte pravidlo jedné místnosti a úklid vás bude bavit. Je na čase pustit svižnou hudbu a dát se do toho. Bude vám stačit půl hodiny, a místnost bude jako nová!

Nejprve strop a stěny

Začneme nahoře. Sejměte svítidlo a otřete jej od prachu. Současně se postarejte o to, aby na stropě a na stěnách nebyl usazený prach nebo drobné pavučinky. Poté již naložte záclonu do pracího pytle a pusťte krátký prací program. 

Okno a topení

Rychlostí blesku umyjte okno. Skvěle vám poslouží stěrka, se kterou bude práce skutečně rychlá. A čím vlastně okno umýt, aby bylo krásné? Stačí obyčejná octová voda. Právě voda s trochou octa vyčistí celou plochu. Okno umyjte houbičkou na nádobí a odstraníte tak i zaschlé nečistoty – nebojte se použít drátěnkovou stranu. Stěrka, a je hotovo. Okraje oken dočistěte pomocí čisté bavlněné hadry. Pak opět čistou vodou omyjte topení v dané místnosti. 

Jako další krok ošetřete nábytek prostředkem proti prachu. Pak již jen stačí osprchovat rostliny, vytřít podlahu a pověsit zpět záclony. A je hotovo! Půl hodiny svižné práce za poslechu oblíbené hudby vám přidalo dobrou náladu a příjemný pohyb. Jarní úklid si zamilujete!