Franšíza v zahraničí 

Franšíza v zahraničí

Jsou franšízové projekty, které se rozšířily po celém světě. Chcete podnikat v zahraničí nebo naopak podpořit byznys z cizí země? Obojí je možné. Zejména s Extérií Market. Budete ale potřebovat vůli, odvahu, peníze a čas na prozkoumání všech podmínek a záruk.

Výpad za hranice

Český rybníček je poměrně malý. Dá se tu sice najít zajímavá podnikatelská příležitost, ale svět pochopitelně nabízí úplně jiné možnosti, kam se posunout. Na druhou stranu jde o velmi dravé a nestálé prostředí, kde se každý den něco mění a jistota téměř neexistuje. Jen jedna a je jí franchising. Díky spojení se zajetou značkou, která hledá další pobočku a chce se šířit a růst, můžete být součástí konceptu za zahraničí a zároveň mít pocit bezpečí. 

Ne každý má odvahu pustit se do podnikání daleko za hranicemi. Problém nemusí být jen mnohonásobně vyšší náklady na rozjezd i udržení projektu, ale i znalost tamních pravidel, práva a povinností, nařízení a regulí nebo jazyková bariéra. Angličtina je dnes téměř všude, ale komunikace v ní není pro Čechy standard a bývá limitující. Spojení se s franšízou je tak ideální způsob, jak jít za hranice a zároveň zůstat v pohodlí a nevystoupit ze své komfortní zóny. 

TIP: Co je předpokladem úspěšného podnikání

Nic složitého 

Není se čeho bát. Oslovit zahraniční franšízu je stejně jednoduché jako stejný postup ve vaší domovině. Stačí kontaktovat vybraný koncept a následný sled událostí se bude lišit jen minimálně. Proběhnou první hovory, nástin spolupráce a její specifika, ověří se finanční způsobilost a společné vize a myšlenky, podepíše se smlouva, předají se prostory a může se začít. Franchising je způsob spolupráce, který je totožný všude na světě a odchylky jsou minimální. 

A pokud projekt z cizí země projeví zájem expandovat do zahraničí, je to právě strana franšízora, která musí zajistit tlumočníka, aby byla komunikace pohodová a bez zádrhelů. Není se čeho bát. Vedle překladu máte nárok i na služby právníka a dostatek času na prostudování smluv, nezřídka i jazykové kurzy nebo mimořádnou finanční podporu při zaměstnání lidí z partnerské země.