Elektronické výcvikové pomůcky pro psy jsou čím dál oblíbenější

Elektronické výcvikové pomůcky

Sledujete vždy s hrůzou v očích, jak váš pes ničí úrodu nebo květinové záhony na zahradě? Vydává se váš čtyřnohý kamarád na výlety po okolí a vy trnete hrůzou, aby se mu nic nestalo? Protáhne se váš pes i nejmenší skulinkou nebo je dokonce schopný přeskočit plot? Vaše problémy s neposlušným psem hravě vyřeší elektronický ohradník!

V posledních letech se mezi majiteli psů a kynology rozšiřují elektronické výcvikové pomůcky, které jsou čím dál oblíbenější pro nenásilnou a velmi účinnou formu výcviku.

Elektronický obojek

Elektronický výcvikový obojek pomáhá tam, kde běžný výcvik selhává. Pes je zpravidla na nevhodné chování upozorněn zvukovým signálem s tím, že když neuposlechne, následuje elektrostatický impulz. Tento impulz však v žádném případě není bolestivý. Je pouze natolik nepříjemný, že si váš čtyřnohý kamarád svou neposlušnost raději rozmyslí. Tento obojek je přímo ovládán majitelem psa.

Elektronický ohradník

Velmi oblíbenou výcvikovou pomůckou jsou také elektronické ohradníky . Ty fungují na velmi podobném principu jako elektronické výcvikové obojky, pouze s tím rozdílem, že pes je upozorněn, že se přibližuje k hranici vyznačené zóny, ve které se smí pohybovat, zvukovým signálem pomocí vysílacího generátoru. Zóna pohybu je vyznačena izolovaným drátem, který je zpravidla natažen pod zemí nebo podél plotu. Díky této výcvikové pomůcce majitelé psů snadno zabrání útěku svých čtyřnohých kamarádů nebo poničení opečovávaných záhonů na zahradě. Psi zpravidla velmi rychle pochopí, jak elektronické ohradníky fungují.

Protištěkací obojek

Pokud váš pes neustále štěká a ruší tím sousedy, je možné pořídit mu protištěkací obojek. Před jeho pořízením si však položte otázku, zda se mu dostatečně věnujete. Pes může také výt a štěkat i v případě, že se necítí u vás doma bezpečně. V takovém případě doporučujeme nejdříve vytvořit vašemu psovi místo, kde bude mít dostatek soukromí i pocit bezpečí.

Obchod Výcvikové obojky

Všechny výše zmíněné elektronické pomůcky pořídíte například v obchodě Výcvikové obojky, který se nachází v Praze 3. Obchod se na prodej těchto výcvikových pomůcek specializuje již řadu let, a proto ochotný personál umí poradit s výběrem nejvhodnějších produktů, které budou maximálně vyhovovat vašim potřebám.