Dětský pokoj s chytrou nápaditou postelí a pracovním prostorem

Dětský pokoj

Chystáte se zrovna předělat dětský pokoj? Zkuste chytré postele přímo s vychytralým nápadem. Dětská postel totiž nikdy není jen místem pro klidné zdravé spaní. Děti mají bohatou fantazii a postel milují. Navíc, pokud zaklepe nemoc na dveře, nebude s v takové posteli vaše dítko nudit. Chytře navržená postel pro vaše ratolesti slouží jako prostor pro hraní, pracovní kout, výborný úložný prostor a umí také poskytnout mnohem víc potřebného soukromí.

Klidně se staňte spoluautorem a ptejte se dětí, ať si sami řeknou, co by je chytlo za srdce. Pokud dětem vyhovíte, bude vás dítě prostě zbožňovat a v pokojíčku s chytrou postelí bude i spokojené. Dětský pokoj je místo pro spánek, hru, čtení, učení, kamarády, ale je i místem útočiště, odpočinku, snění a rozvíjení osobnosti. Děti mají rádi skrýše, takže vhodný závěs či postel s nebesy není k zahození. Specialisté na multifunkční postele jsou španělští designéři. Zajímavé typy jsou i v prodejnách ASKO nábytku.

Postel může mít úložný prostor s šuplíky ve spod. Výborné jsou odklápěcí desky na jedné straně postele, kam je možné schovat knížky na čtení, plyšáky na spaní a na desku je možno položit pohodlně horký čaj v době nemoci. Pod odklápěcí deskou může být i servírovací stoleček. Výborné jsou prostory za hlavou, kde může být zase odklápěcí prostor, kam se buď dají lůžkoviny přes den, nebo zase spousta potřebných věcí a lze do ní ukrýt šikovně i zásuvku na notebook.

Jak na pracovní plochu

Základem je velká pracovní deska a dostatek zásuvek. Zvolte kvalitní materiál a dobré zpracování, letní pastelové barvy a důmyslný design, ať to má ten pravý šmrnc a možnosti využití. Nové trendy přinášejí neotřelé barevné kombinace a chytré a pohodlné místo pro mnoho úkolů, které mají tyto prostory plnit.

Výborné jsou variabilní pracovní stoly s dostatečně prostornou deskou. Důležité pro studium i pořádek jsou dobře řešené úložné prostory v podobě posuvných boxů na kolečkách a poliček nad stolem. Celkovému vzhledu prostoru pomůže i sladění doplňků do barev a jednotného designu. Nezapomeňte na vhodné osvětlení.

Ke stolu je nutná výškově nastavitelná židle, nejlépe zdravotní a také vhodné a kvalitní osvětlení, dostatek místa na veškeré školní potřeby. Mnoho dětí trpí poruchami pohybového aparátu, vadného držení těla i zrakovými obtížemi. Časté sedění u PC není radno podceňovat.