Deset náznaků, které vám pomohou přemýšlet jako bohatý člověk

náznaky

V tomto článku představíme několik rad TonyhoRobbinse, odborníka na život a podnikání. Díky své obrovské energii, odhodlání a filantropické povaze se z něho stal vyhledávaný odborník na to, jak dosáhnout plnohodnotný život a kariéru.  Zde jsou jeho rady, jak změnit své smýšlení, které mohou mít pozitivní vliv na váš život a finance.

1) Mějte cíl

V každém životě je důležité najít správný cíl.Robbins tvrdí:  „Pokud existuje něco, proč jste stvořený, tak pro to máte i obrovský příliv energie, o které by se většině lidí ani nezdálo. My všichni to něco máme, bohužel mnoho z nás na to nikdy nepřijde.“ Čím více vás nadchne vlastní životní cíl, tím budete výkonnější.

2) Nevyhazujte svůj čas kvůli penězům

„Pokud pracujete kvůli tomu, abyste žili, tehdy zahazujete svůj čas kvůli penězům,“ napsal v článku v magazínu Entrepreneur.  Nikdy nezáleží na tom, kolik peněz vyděláváte, záleží jen na tom, kolik jste schopni ušetřit. Pokud si nějaké peníze neodložíte, lehce můžete přijít o všechno. Čím více jich ušetříte, tím dříve se můžete začít soustředit na věci, na které chcete utrácet svůj čas.

3) Učte se vděčnosti

Každé ráno věnuje trochu svého času přemýšlení nad věcmi, za které je v životě vděčný. To mu pomáhá nastartovat den. Každý to může vyzkoušet a skvělé je, že je to tak jednoduché. Abyste v tom vytrvali a udělali si z toho zvyk, můžete si dokonce začít psát svůj deník díků.

4) Buďte disciplinovaný investor

Svou nejlepší radu týkající se financí uveřejnil Robbins v rozhovoru pro Time Money. „Nemyslete si, že čím větší risk, tím větší zisk. Myslete spíše na zisk s nejmenším možným rizikem a buďte v tom disciplinovaný. “

5) Nebojte se neúspěchu

Strach z neúspěchu má každý, a pokud zkoušíte dělat všechno možné, abyste se mu vyhnuli – je to špatně. „Často je neúspěch potřebný k dalšímu učení se.“

6) Na sobě pracujte usilovněji než na všem ostatním

„Najdi způsob, jakým do všeho přidáš více úsilí než ostatní a už nikdy více se nebudeš muset obávat o nic,“ radíRobbins. „Každý den pracuj na sobě samém více než na čemkoli ostatním, protože pokud se staneš inteligentnějším, hodnotnějším a kvalifikovanějším – tak pro ostatní získáš na ceně.“

7) Šetřete automaticky

Zvyšování úspor je důležitou součástí bohatého života. Promluvte si se zaměstnavatelem, ať vám do penzijního fondu posílá určité procento platu. Pokud se to děje automaticky aniž byste o tom přemýšleli, peníze se začnou kupit a růst díky síle složených úroků.

8) Dejte i to poslední

Štědrost je dalším klíčem k bohatství a nezáleží na vašem příjmu. Pozitivem tohoto kroku na vaše finance je, že se naučíte žít z menšího množství peněz a stanete se v této oblasti rafinovanějším.

9) Buďte silný

„Pokud jste psychicky dostatečně silný, tak nejen že náročnou situaci prožijete ale ji i úspěšně zvládnete. Samozřejmě pokud se nenecháte svým okolím ovládat, „zmínil se v magazínu Success. „Je to opravdu jen o ovládnutí sil ve vašem nitru, takže můžete bojovat s okolním světem.“

10) Pokrok rovná se štěstí

„To, co nám pomáhá cítit se živými je růst, a když rosteme, můžeme také dávat,“ prozradil pro The New York Times.