Pět základních technik jak objevit vlastní životní cestu

jak objevit vlastní cestu

Máte pocit, že vaše cesta životem nikde nevede? Toužíte po úspěchu, ale nevíte jak začít? Začít musíme vždy sami u sebe. V tomto článku představujeme pět věcí, které vám pomohou se zorientovat v tom, co bude právě pro vás tou životní vášní.

Co vám brání v tom, začít ještě dnes?

Pět jednoduchých cvičení k cestě za vaším úspěchem

 1. Začněte tím, že si vezmete tužku a papír a sepíšete poctivě všechny věci a dění bez kterých se ve svém životě neobejdete. A je úplně jedno, jestli vaše touhy budou někoho pobuřovat, napište vše pravdivě, buďte k sobě upřímný. Smysl toho pochopíte až později, jde o to, abyste se inspirovali a neohraničovali svou fantazii.
 2. Přichází na řadu druhý seznam, tentokrát věcí, které děláte velmi snadno. Musí jít o činnost, která vás baví a pomůže vám pochopit smysl životní cesty. Jde kolikrát o tak přirozené věci, že si je ani neuvědomujete.
 3. Podívejte se do minulosti. V čem jste byli úspěšní třeba jako děti? Všichni máme za sebou ohromné výzvy, které jsme museli překonat, ať už s úspěchem nebo neúspěchem. Právě tyto činnosti mohou být pro vás budoucí perspektivou. Co jste si nakonec tedy podmanil a díky čemuž chcete udělat svět lepším?
 4. Nemůžete si na nic vzpomenout nebo si nejste sami sebou jistí? Zeptejte se na vaši perspektivu svých přátel, rodiny a profesionálních trenérů, kterým důvěřujete. Pokud jste příliš kritickou osobou a neumíte přejít přes svého vlastního vnitřního kritika, je čas na objektivitu. Jak už to bývá, cizí lidé mohou vidět věci, které vy nevidíte nebo nechcete vidět, a přesto vám mohou pomoci se zorientovat a najít něco co je ve vás zcela skryté.
 5. Nabízíme několik provokativních, samo-poznávacích otázek, které vám na cestě k úspěchu či nalezení životní cesty pomohou:
 • Jaké činnosti rádi děláte, a existují činnosti, které rádi uděláte i bez zaplacení?
 • Víte, v čem jste skutečně moc dobrý? Co by mohli říci ostatní lidé, v čem jste jedinečný, nebo co byste mohli dělat i podle nich na profesionální úrovni?
 • Co toužíte zažít, nebo čeho chcete dosáhnout, než si pro vás přijde smrt?
 • Kdybyste získali spoustu peněz, víte, jak byste trávili svůj čas?
 • Jak vypadá váš dokonalý den, kdy jste sám se sebou velmi spokojený? Popište každý detail.
 • Jaké aktivity vás samotného nejvíce uspokojují?