Co tvoří základ kutilské dílny?

Co tvoří základ kutilské dílny?

Kutilové jsou v domácnosti rozhodně potřeba. Jsou to takoví Ferdové mravenci, kteří zvládnout práci všeho druhu. Ať už se potřebuje vyměnit žárovka, přimontovat polička nebo vyrobit botník, jsou tu, aby tuto práci zastali. Pokud takového kutila v domácnosti máte, jste určitě nadšení, jelikož nemusíte volat kvůli každé hlouposti profesionály, kteří si účtují i několik stovek korun za hodinu. A pokud patříte do skupiny domácích kutilů, jistě máte svou vlastní kutilskou dílnu, kterou jen musíte pořádně vybavit. Nabízí se tedy otázka, co tvoří základ kutilské dílny?

Pokud patříte ke kutilům, vaše dílna je zároveň vaší svatyní, kam ženy mají zakázaný vstup. Obvykle tam trávíte svůj volný čas, i když je doma všechno správné a všechno je v pořádku. V případě, že si zrovna svou dílnu zařizujete, máme tipy, co nesmíte ve své dílně postrádat. 

Základem dílny je ruční nářadí

Říká se, že ruční nářadí tvoří základ každé kutilské dílny. Do skupiny nářadí spadají šroubováky, kleště, šmirgly nebo také kladiva. Nářadí je většinou uschované v boxech či kufrech na nářadí, které zabrání tomu, aby jednotlivé ruční nářadí bylo rozházené všude po dílně. A dílenské organizéry zase usnadní hledání konkrétního nářadí, když ho budete potřebovat. 

Vše neuděláte jen s ručním nářadím

Pravdou však je, že ruční nářadí rozhodně není to první ani poslední, do čeho musíte investovat, pokud svou dílnu chcete perfektně zařídit. Potřebovat budete také elektrické nářadí, které zastane opravdu hodně práce. 

Velmi oblíbené je hlavně aku nářadí, konkrétně na aku vrtačku se nedá dopustit. Při výběru nářadí dbejte hlavně na kvalitu, cena ať jde v tomto případě stranou. Například aku nářadí Einhell se pyšní dlouhou životností, značka pochází z Německa a vyrábí pro kutily jak elektrické a aku nářadí, tak kvalitní ruční nářadí.