4 běžné potraviny, které nastartují mozek  

4 běžné potraviny, které nastartují mozek

Není potřeba si pořizovat drahé doplňky stravy. Stačí, když si budete pravidelně dopřávat kvalitní potraviny. Ty vám pomohou se lépe soustředit i předcházet některým onemocněním. Co si dnes dáme?  

Hurá na borůvky už nebudete zapomínat 

Chuť a vůně borůvek je prostě lákavá a neodolatelná. Dopřávejte si je co nejčastěji můžete. Postarají se o výživu vašeho organismu a o dodání cenných antioxidantů do těla. Právě vitamín C, nejvýznamnější antioxidant v našem těle, ale také potřebné minerály, se budou starat o zlepšení vaší paměti a o přirozeně vyšší aktivitu mozku.  

Vypadá jako mozek, vyživuje mozek 

Potraviny jsou tou nejlepší lékárničkou, obzvláště pokud se jedná o prevenci. Vlašské ořechy mají nápadnou strukturu připomínající mozek. Nikoho asi nepřekvapí, že mají skutečně pozitivní účinek právě pro tuto část našeho těla. Konzumace ořechů vede ke správné funkci srdce a cév. Mimo jiné se postará také o správně nastavené fungování naší paměti.  

Co že jsme vám to ještě chtěli?  

Chybí vám kyslík? Dejte si červenou řepu 

Ano, už víme. Museli jsme si zobnout červenou řepu, abychom okysličili náš mozek a mohli se s vámi podělit o další poznatek. Červená řepa je popelkou mezi potravinami. Přitom právě ona se stará o výživu našich vlasů, nehtů, kostí i tkání. Červená řepa vám pomůže také zlepšit mentální výkonnost. Přejete si být bystří? Tak hurá do řepy! 

Troška vína nakonec?  

Nebyli bychom to my, abychom na konec nepřidali ještě jeden tip, který není úplně typický. Budeme vás nabádat ke konzumaci vína. Ale jen trošku jedna sklenka denně je podle výzkumů srovnatelná s luštěním rébusů a křížovek. Prostě si procvičujete mozek. Vrcholový sport v této disciplíně ale rozhodně nedoporučujeme.  

Co si dnes dáte dobrého, abyste nastartovali činnost svého mozku? My už máme jasno, dáme si z každého trošku. Ostatně, právě to doporučují i výživoví poradci. Stačí trochu, ale pravidelně.