Zdravý životní styl

zdravý životní styl

V dnešní hektické době je důležitý příjem vitamínů, nejlépe ve formě zeleniny a ovoce. Dodávejte tělu pravidelně energii a podpořte pěkný vzhled pokožky. Vsaďte na semínka a oříšky ve všech podobách a druzích a před konzumací je namáčejte kvůli aktivaci inhibitorů. Je velmi důležité jíst pravidelně a v malých porcích. Dbát na pravidelný přísun bílkovin, které si samo tělo neumí vyrobit ani udržovat do zásoby.

Zdravá strava

Jídelníček je třeba doplňovat kvalitními sacharidy a zdravými tuky. Zkrátka dodržovat zásady zdravé výživy. Pokud se správně stravujete, vaše orgány nestárnou tak rychle. Strava má být pestrá, méně solená, bez smažených jídel a fastfoodu. Zapomeňte na pochutiny, zejména ty slané a nebudou vás trápit ani otoky. Zadržování přebytečné vody ve vašem těle se vás nebude týkat.
Pitný režim v podobě čisté vody je základem. Nedostatek hydratace umí udělat paseku v lidského organismu. Pokožka má pak tendence stárnout a tvořit vrásky. Alespoň 2 – 3 l vody denně je základ. Patří do toho i potraviny. Víte třeba, že vařená rýže obsahuje až 70 % vody?

Dávejte si pozor na kávu a černý čaj. Kávu pijte v podobě kvalitního presa. Černý čaj nahraďte zeleným. Nespoléhejte na pocit žízně, může klamat. Nemáte-li zrovna chuť na čistou vodu, dejte do ní citron či pár plátků okurky. Ideálně vypijte polovinu denní dávky už dopoledne.

Spánek i pohyb

Nezapomínejte na blahodárný pravidelný spánek, který dokáže skvěle zregenerovat vaše tělo. Věnujte se pravidelně pohybu a to ne jen ve fitku, ale vyrazte i do přírody na čerstvý vzduch. Formy pohybu střídejte. Mezi sportovní aktivity zařaďte kondiční cvičení, kardio, posilování, strečink, jógu, chůzi, běh i jogging. Zdravé srdce udrží zdravé tělo. Posilování zpevňuje svalstvo a zlepšuje držení těla. Denně se věnujte alespoň 30 minut fyzické aktivitě. Je jedno, která to v daný den bude. Běžte si zaběhat, anebo vyjděte schody a zapomeňte na výtah.