Tipy a triky, jak snadno vyhladit oblečení i bez žehličky

Žehlení oblečení

Leckteré ženě se stalo, že se i při žehlení prádla spálila o horkou plochu žehličky. Od té doby mnohé ženy odmítají žehlit prádlo, bohužel žehlení prádla je nutné a neodvratitelné. Naštěstí lze prádlo vyžehlit i jinak s pomocí naprosto jiných spotřebičů. Nemusíte si kupovat drahé žehlící roboty, kteří prádlo vyžehlí za vás rychlostí blesku, stačí, když zahrabete ve vaší skříni. Víte, s čí pomocí vyžehlíte prádlo snadno a rychle?

Jak jsme zmínili, žehlička nemusí být to jediné, co vyžehlí i to sebevíc zmuchlané a zmačkané prádlo. Jde to i s pomocí jiných elektrických spotřebičů, které obvykle máme ve své domácnosti. Víte, s čí pomocí je to možné?

Nejčastěji se v době, kdy žehlička nefunguje, používá žehlička na vlasy, která funguje naprosto stejně. Jediné, na co si musíte dát pozor před žehlením, je to, abyste očistili horké destičky. Často na nich zůstává lak nebo zbytky jiného prostředku na vlasy, kterým můžete oblečení jenom ušpinit.

Když to nejde s žehličkou na vlasy, pomůže obyčejný rozprašovač

Málokdo ví, že oblečení se snadno a rychle vyžehlí samo už během schnutí, pokud víte, jak ho na schnutí připravit. Například takovou košili jen pověste na ramínko a obyčejnou vodou poprašte místa, která chcete mít vyžehlená. Rukou poté oblečení vyhlaďte a nechte ho přirozeně uschnout. Po uschnutí nepůjde vidět ani jedno zmačkané či jinak nerovné místo.

S fénem to jde taky

Pokud nechcete čekat na přirozené uschnutí, zapněte fén. Postup při tomto žehlení je naprosto stejný, stačí, když zmačkané místo navlhčíte a poté ho vyfoukáte fénem. Zmačkaná místa zcela zmizí a vy si budete moct oblečení ihned obléknout.

Sušička je vždy jednou z možností

Nesmíme zapomenout ani na klasickou sušičku, která je součástí mnohých domácností. Pokud ji máte doma, máte tu výhodu, že nikdy nemusíte žehlit prádlo (pokud se tedy nejedná o košile nebo podobné oblečení). Během sušícího procesu totiž sušička dokonale prádlo vysuší tak, že na něm nezůstane ani jedno zmačkané místo.