Stěhování: 5 věcí, na které nesmíte zapomenout

Stěhování je většinou velmi hektické období. Když si nezapíšeme všechny povinnosti, často se nám stane, že se později bijeme do hlavy a nadáváme si, jak jsme mohli zapomenout na malé triviality. Co zajistit? 

Některé věci jsou maličkosti

Když se stěhujete do nového bydlení, budete potřebovat zajistit, aby vám na novou adresu chodila pošta. Nestačí si přitom jen označit poštovní schránky svým jménem a vyměnit zámky. Bude toho potřeba zajistit mnohem více. Tak jdeme na to, ať můžeme odškrtávat. 

Poštovní adresu je nutné změnit

Nezapomeňte si nastavit zasílání poštovních zásilek na svou novou adresu. O změně bydliště budete potřebovat informovat několik institucí. Jedná se například o banku, pojišťovnu a další služby, kde máte sjednanou smlouvu. 

A co internet? 

Většina z nás již považuje internet za naprosto běžnou součást života. Pokud stále potřebujete pevné připojení pro svou domácnost, nezapomeňte si uzavřít novou smlouvu v místě vašeho nového bydliště. 

Nájemní smlouva

Včas nezapomeňte také vypovědět nájemní smlouvu. Když budete znát den svého stěhování, je to ideální kombinace. Byt tak odevzdáte ihned, jak to bude možné. 

Stěhovací služba

Budete převážet do nového bytu také nábytek? Až zjistíte, kdy bude váš velký den D, objednejte si včas také stěhovací službu. Není nic lepšího než vše přemístit během jednoho jediného dne. Pohodlně a bezpečně pro celý náklad. 

Mám volno v práci? 

Na den stěhování byste si měli vzít v práci volno. I když se to může zdát jako akce, kterou zvládnete za chvíli, nakonec budete rádi, když si po několika hodinách práce sednete. Pokud je to jen trochu možné, vezměte si na den stěhování volno v práci a zajistěte si hlídání pro své menší děti. 

Stěhování zvládnete na výbornou, když si dopředu sepíšete seznam všeho, co je potřeba zařídit. Pak už jen odškrtáváte.