Překonejte snadno a rychle závislost na cukru

Překonejte snadno a rychle závislost na cukru

Chcete zhubnout, ale brání vám v tom chuť na sladké, kterou zanedlouho zkrotíte tak, že si dáte oblíbenou čokoládovou tyčinku? Pokud patříte k lidem, kteří jsou na cukru doslova závislí, pak se vám pravděpodobně nepodaří zhubnout, pokud se závislostí nebudete bojovat. Naštěstí zkrotit či respektive zbavit se závislosti na cukru není nic těžkého, naopak se jedná o poměrně snadnou věc, která vyžaduje jenom pevnější vůli a trochu odhodlání. Nabízí se tedy otázka – jste dostatečně odhodlaní na to, abyste zkrotili svou chuť na sladké? 

Ukliďte spíže i lednici 

Prvním krokem na cestě k životu bez cukru je úklid spíže a úklid lednice. Když doma nebudete mít ni sladkého, logicky nebudete mít, co mlsat. Pokud nějaké cukrovinky ve spíži máte, nemusíte je vyhazovat, ale porozdávejte je třeba dětem v sousedství.  

Hlavně, ať vám neklesne cukr v krvi 

Na sladkosti a cukrovinky si ani nevzpomenete, pokud vám neklesne cukr v krvi. Jestliže vám cukr v krvi klesne, automaticky budete sladké vyhledávat, respektive budete vyhledávat takzvané rychlé cukry, jako jsou nejen cukrovinky, ale také pečivo nebo čokoláda. Jenže zmíněné suroviny jsou jen prázdnými kaloriemi, které vašemu tělu opravdu nic nedají. Aby vám neklesl cukr v krvi a aby se nedostavila podrážděnost a únava, vyplňte svůj jídelníček dostatečným množstvím celozrnného pečiva. Také zařaďte do jídelníčku ovesné vločky nebo hodně zeleniny.  

Sestavte si jídelníček 

Velice vám pomůže, pokud si naplánujete, co budete jíst. Sestavte si proto jídelníček, jednotlivé pokrmy si klidně nachystejte dopředu, abyste neztráceli čas vařením. Pokud si jídelníček nesestavíte, pokud nebudete vědět, co máte v daný okamžik jíst, automaticky sáhnete po tučním, sladkém nebo mastném jídle, které jste chtěli eliminovat. Nezapomínejte si do jídelníčku přidávat svačiny, a to třeba v podobě zeleniny nebo proteinové tyčinky.