Platební společnosti Visa a Mastercard v Ruské federaci končí

Platební společnosti Visa a Mastercard v Ruské federaci končí

Ruská federace se bude muset vyrovnávat s následky nových sankcí. Vše začalo poté, kdy země zaútočila na svrchovaný stát. Jako reakci na invazi na území Ukrajiny bude ukončena činnost společností Visa, Mastercard a American Express. 

Další důsledek vedené války

Pokud sledujete online kurzy, máte již dobré povědomí o tom, jaké důsledky má následek sankcí na Rusko poté, co začalo válku. Kalkulačka měn promítá volný pád rublu. Nyní se zdá, že přichází další nepříjemná zpráva pro občany Ruska. 

Karty Visa, které byly vydány finančními institucemi mimo území Ruské federace, nebudou již nyní fungovat. Toto prohlášení uvedla společnost Visa, jak uvádí agentura Reuters. Společnost se nechala slyšet, že bude dále spolupracovat se svými partnery a klienty na tom, aby bylo umožněno zastavit veškeré transakce v Ruské federaci. Toto rozhodnutí přijala společnost Visa jako následek invaze na území Ukrajiny. 

Mastercard se přidala

Také další americká platební společnost Mastercard se nechala slyšet, že karty, které vydaly ruské banky, již v síti Mastercard nebudou podporovány. Podle agentury Reuters společnost uvedla, že jakákoliv karta Mastercard, která byla vydaná mimo Ruskou federaci, již nebude u ruských obchodníků a bankomatů fungovat. Přidal se také American Express. 

Domácí výběry to neovlivní

Tento krok komentovali podle agentury TASS zástupci největší ruské banky Sberbank. Uvedli, že rozhodnutí společností Mastercard a Visa o tom, že budou omezovat své působení v Ruské federaci následně nebude mít vliv na funkčnost karet, které vydala Sberbank v rámci území Ruska. Agentura TASS dodala, že karty zákazníků Sberbank budou i nadále fungovat a bude možné s nimi realizovat platební operace v rámci území Ruské federace. 

I nadále tak bude umožněn výběr hotovosti, převod finančních částek, nebo také platba v kamenných i internetových obchodech. Vše na území Ruska.