Obklady na stěnách nevymřely. Jaké nyní stojí za zvážení? 

Obklady na stěnách nevymřely. Jaké nyní stojí za zvážení?

Jsou místnosti, které stačí jenom hezky vymalovat. Ale jsou také pokoje, kde byste měli zvážit obklady na stěnu. Důvod je prostý – vyhnete se častému malování nebo podobné údržbě stěn, které pod tíhou každodenních aktivit trpí. Takovou místností, kam patří, v nejlepším případě, obklady na stěnu je například kuchyně. V kuchyňském koutu trpí sama plovoucí podlaha (či jiný typ podlahové krytiny), ale i stěny, na které se prakticky neustále prská. S moderními obklady na stěnu můžete častému malování předcházet. 

Sádrové obklady patří mezi nejoblíbenější 

Zpravidla se však obkládají i koupelny, kde se tím chrání zdi před obrovským vlhkem. Navíc kapky rosy z obkladů setřete daleko lépe a rychleji než z klasické stěny, kterou byste museli několikrát ročně malovat.  

Za zvážení stojí bezesporu sádrové obklady, které jsou těmi nejoblíbenějšími na trhu. Mluvíme o prvku, který se vyrábí ze syntetické tvrzené sádry mající opravdu nízkou hmotnost. Navíc pořídit si ho lze za velmi nízkou pořizovací cenu.  

Betonové obklady při stavbě domu 

Setkat se také můžete s betonovými obklady, které oceníte zase v okamžiku, kdy stavíte, případně rekonstruujete dům. Používají se jako obklady do interiérů jen málokdy, například si najdou své místo v hezky zařízených industriálních místnostech. 

Kamenné obklady pro autentický vzhled 

Když už jsme u industriálního stylu bydlení, ten se definuje svou autenticitou. Nenašli byste zde příliš mnoho umělých prvků, spíše se sází na surovost prakticky všeho. Kamenné obklady s autentičností jdou ruku v ruce. Na nic si nehrají, i když jsou dražší, to se musí nechat. 

Cihlové obklady nejen na fasády domu 

Pro oživení fasády domu se velmi často sahá po cihlových obkladech, které však nejsou určené jen pro exteriérové použití. Najdou si své místo i v interiéru, kde mohou sloužit opět jako velmi vkusný industriální prvek.