Největší chyby v prostorách koupelny

Koupelna je místo, které využíváme denně. Přesto se mnohdy setkáváme se základními chybami v jejím zařízení. Čeho se vyvarovat? 

Koupelna pro každého? 

Nezapomeňte, že koupelna by měla sloužit všem členům vaší domácnosti. LED zrcadla, ve kterých se perfektně vidíte vy, vaše malé děti naprosto neocení. Proto jim vždy do místnosti umístěte jejich vlastní zrcadlo. Klidně je naučte, aby si vždy řekli něco krásného sami sobě. Nyní je prostor připraven, aby sloužil všem. Nábytková řešení s nábytkovými dvířky přitom měnit nemusíte. 

Přeplněná vana

Prostor vaší vany je třeba pravidelně udržovat v čistotě. To jde jen velmi těžko, když je okraj vany zaplněný kondicionéry, mýdly a šampony všech značek a vůní. Místo pokládání předmětů na vanu využijte drátěný program. Neusazuje se na něm voda, skvěle větrá. Je libo umístit všechny šampóny do rohu místnosti nad vanu? 

Všude všechno

Někdo má ve své koupelně dokonce i líčidla, laky na nehty, nebo další zkrášlovací prostředky. Opět znemožňují snadný úklid. Pokud chcete mít vše po ruce, uzavřete tyto předměty do příjemné skříňky. Esteticky nebude nic rušit čistotu koupelny, úklid se stane doslova hračkou. 

Feng shui

Nemusíme být mistry v nakládání s energií, abychom pochopili, že výlevky je třeba uzavírat. Zejména výlevku vany skutečně během dne nijak nepotřebujete. Proto vanu po odtečení vody uzavřete. Dle feng shui by se v koupelně měl vyskytovat libovolný dřevěný prvek. Právě ten se postará o vyvážení vodního živlu. Pro uvolňující koupel si do místnosti pravidelně přinášejte také svíčky. 

V koupelně bychom měli uklízet každý den. Rychle setřít prach na obkladech, přemýt vanu, sprchový kout a umyvadlo. Setřít podlahu. Během deseti minut se můžeme postarat o to, aby byl tento prostor vždy uklizený a čistý. Když nám přijde nečekaná návštěva, nemáme se za co stydět. Sanita i další povrchy budou stále ve skvělé kondici.