Nenáročné pokojové rostliny, které zvládnou naprosto všechno 

Nenáročné pokojové rostliny, které zvládnou naprosto všechno

Slýcháte ze všech stran, že jsou pokojové rostliny nedílnou součástí moderních interiérů, ovšem ve vašem případě jsou pokojovky to, co postrádáte? Důvodem je často domněnka, že jakožto amatérský pěstitel nedokážete žádnou rostlinu udržet naživu. Ale jak jsme naznačili, je to pouze domněnka. Existují totiž druhy pokojových rostlin, které zvládnou naprosto všechno – a to i vaši péči. 

Difenbachie  

Pokud nemáte doma domácí mazlíčky ani děti, hodí se k vám do interiéru difenbachie. Je nenáročná, velká, na první pohled velmi atraktivní a pěstovat ji můžete, aniž byste měli nějaké předcházející zkušenosti. Miluje takzvané filtrované světlo, které ji dopřejte a díky kterému bude hezky nasazovat nové a nové listy.  

Pro domácí zvířata nebo děti je jedovatá, ostatně i pro vás, ale u dospělých nehrozí tak vysoká pravděpodobnost, že byste ji ukousli nebo lízali její listy. 

Zelenec 

Za takovou retro rostlinu se považuje zelenec, který si možná pamatujete z dětství, protože sídlil na okenním parapetu nejedné babičky. Jedná se také o nenáročnou rostlinu, která si libuje ve střídmé zálivce. Co nemá ráda, je přelití, ale také přeschnutí, proto ji čas od času kontrolujte a nenechávejte ji dlouho bez vody. 

Pakliže ji umístíte na stinné místo, kde bude mít dostatečnou vláhu, odmění se vám, a to drobnými bílými lístky.  

Juka 

Naopak sluníčko vyžaduje rostlina jménem juka, která hravě zvládne i chladnější měsíce (pokud tedy nebude umístěna na místě, kde teplota padá pod pět stupňů Celsia). Na co si v případě pěstování této pokojové rostliny musíte dát pozor je zálivka. Opět platí, že nemá ráda přelití. Kvůli tomu může začít postupně uhnívat. 

Ptáte se, jak tedy k zálivce přistupovat? Zalévejte ji ideálně pouze mírně, v zimě se však obejde prakticky bez zálivky.