Nápady na design kuchyně

kuchyně

Jak si zařídit a ozdobit kuchyň? Nápadů je hodně, ale ne vždy je jednoduché realizovat naše představy. Mohlo by se zdát, že dostatečně velký prostor usnadňuje uskutečnit různé nápady, ale na druhé straně, zde může dojít snadněji k chybám při navrhování interiéru. Pečlivé plánování oprav v kuchyni zahrnuje správné rozvržení kuchyňské linky, určení počtu spotřebičů a jejich velikost, taktéž spojení všech prvků interiéru do jediného stylu.

Na, co bereme zřetel při navrhování kuchyně

Každý kuchyňský prostor má své vlastní charakteristiky, a často se liší od standardní kuchyně bytových domů. Vypracovat plán oprav nebo rekonstrukce kuchyňského zařízení se musí s ohledem na různé věci, které si žádají jiný přístup. Příkladně:

  • Místnost vybavena arkýřem;
  • Kuchyně s více okny, které mají nestandardní tvar (panoramatické, klenuté nebo i kulaté);
  • Kuchyňská linka s komorou;
  • Kuchyňský kout může být součástí kombinovaného prostoru (obývací pokoj, jídelna).

Samozřejmě volba způsobu uspořádaní kuchyňského prostoru ovlivní celkový obraz domova, snažíme se udržet jednotný styl, který podpoří správně zvolené barvy.

Přesto existují určité trendy, které návrháři používají nejčastěji v přípravě současných projektů kuchyňských prostorů:

  1. Vliv ekologického stylu. Všechno přírodní je nyní v trendu. Dopad ekologického stylu je patrný téměř ve všech oblastech života, příprava konstrukčního projektu tedy není výjimkou. Nejde jen o využití přírodních materiálů ve výzdobě a designu nábytku a dekoračních předmětů, ale také použití přírodní palety barev, integrace živých rostlin, herbářových exemplářů a používaní plodů přírody.
  2. Dekorace ve stylu Nordic. Bytové doplňky a dekorace jsou inspirovány krásou severské přírody. Vše je světlé, prostorné a zdobené převážně pomocí bílé barvy s integrací prvků ze dřeva v tmavém pozadí. Přidávají se živé rostliny, ručně vyrobené maličkosti, které pomáhají vytvářet útulnou atmosféru domova.
  3. Sloučení motivů různých stylů. Návrháři doporučují v moderním stylu použít prvky z jinéstylistiky, což přináší efekt a originalitu. Například – štukové lišty na stropě či stěnách se kombinují s moderními prvky a neobvyklými designovými svítidly.
  4. Kombinace s funkční oblastí. V současné době je velmi populární spojení obývacího pokoje s kuchyní nebo jídelnou, dokonce někdy i s chodbou. Kombinace několika funkčních segmentů v rámci jedné místnosti vytváří prostorné, světlé místo i v malém prostoru.