Lékárny „Na zdraví“ se snaží být blíž zákazníkům

Lékárny Na zdraví

Po seznámení Rudolfa Matějky s Davidem Rusňákem bylo jasné, že firmě DRFG vznikne další divize, a to DRFG Mediox, která se stará o dynamickou síť lékáren Na zdraví. Hlavní odlišností od konkurence je snaha vyjít zákazníkům vstříc a pomoct jim nejen s vhodným lékem na jejich nemoc, ale i s osvětou.

Rozjezd sítě lékáren by se dal přirovnat ke startu letadla. Během velice krátké doby DRFG Mediox získala do svého vlastnictví 15 lékáren, a to jak ve velkých městech (např. Praha či Kladno), tak i v těch menších (Louny, Litoměřice). Do konce roku mají ambice rozšířit počet provozoven na 25. Není diskuze o tom, že to bude nelehký úkol. Najít vhodnou lékárnu a zařídit její odkup je běh na delší trať.

Konkurenčních výhod je víc než dost

O účincích řady léků se již dokáže informovat nebo je má vyzkoušené.  Lékárny též sázejí na dokonalé zásobování. Určitě jste také zažili, že jdete od doktora s receptem a v lékárně váš lék nemají. Sice ho do odpoledne objednají, ale to vy už chcete raději ležet v posteli a odpočívat, ne se vracet zpět.

Odborně poradí i uspořádají semináře

Častou Achillovou patou je poradenství. Řada lékáren je bez diskuze vybavena odborným personálem, přesto často nedokáží vhodně poradit. V „Na zdraví“ se rozhodli této slabině věnovat, nabízí konzultační služby, a to především v prevenci a léčbě obezity.

Téměř ve všech lékárnách se podařilo vybudovat zázemí, kde nutriční terapeutka poskytuje poradenství. V některých konzultačních místnostech se vedou i semináře s místními lékaři na často závažná témata, jako poruchy spánku či trávení. Vedou k prevenci a tím šetří pacientům i státní pokladně peníze. Na tento druh semináře jsou velmi kladné recenze.

I hubnutí bude snazší

David Rusňák může být na takový počin skutečně pyšný. A to se dokonce síť lékáren ve spolupráci s Výzkumným ústavem potravinářským a Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze rozhodly vyvinout vhodný prostředek na hubnutí. Produkt má být inovativní a jedinečný nejen svým složením, ale i formou. Jeho další výhodou bude možnost zakoupení online.