Kuchyně plná účinných antibiotik. Jaké to jsou?

Kuchyně plná účinných antibiotik. Jaké to jsou?

Když na vás přijde nemoc nebo nachlazení, máte tendenci zamířit do lékárny pro nějaký farmaceutický produkt, který by vás měl z nemoci rychle vytáhnout. Jenže pravdou je, že v lékárnách nenarazíte na efektivní pomocníky, jen na drahé pomocníky, kteří mnohdy nepracují tak, jak je uvedené na obalu. Raději byste se měli svěřit do rukou účinných antibiotik, které se vám ukrývají v kuchyni a které stojí sotva pár kaček. Možná si říkáte, že takových přírodních antibiotik ve své domácnosti moc nepřechováváte, ale po přečtení informací níže zjistíte, že i vy máte ve své kuchyni rovnou několik účinných antibiotik.  

Zázvor 

Zázvor se přidává do dýňové polévky, také se s ním připravuje čaj pro maroda. Zázvor je jedním z nejúčinnějších přírodních antibiotik, které běžně míváme mezi ovocem na míse. Kromě toho, že člověka zbaví chřipky a nachlazení, je také efektivním lékem proti obávaným nemocem, jako je salmonela nebo listerie.  

Česnek 

Za vůbec nejúčinnější antibiotikum se považuje česnek, který je nejen užitečný, ale opravdu velice zdravý. Obsahuje více jak dvacet složek, které mají antivirové účinky. Kromě toho obsahuje více jak čtyřicet složek, které mají naopak antibakteriální účinky. Je skvělý nejen při nachlazení nebo chřipce, ale také ulevuje od bolestí žaludku.  

Zelený čaj 

O zeleném čaji se toho dočtete spoustu. Někteří jsou jeho zastánci, jiní jím spíše opovrhují. Pravdou ale je, že se jedná o velice účinné antibiotikum, které se vám skrývá ve skříni. I když je dobré pít zelený čaj společně s vodou, jelikož má tendenci dehydratovat lidský organismus, přesto byste ho měli užívat, pokud vás nějaké onemocnění nebo nachlazení sužuje.  

Oreganový olej 

Kromě zeleného čaje a výše zmíněných účinných antibiotik, které najdete v kuchyni, se vyplatí zvážit i oreganový olej, který působí dezinfekčně a je antiseptický. Bojuje s opakovanými záněty, také s infekcemi, ulevuje od plísní a bojuje proti mykóze.