Když auto nejezdí, je načase ho zlikvidovat. Ale jak postupovat?

Když auto nejezdí

Každý majitel vozidla či každý řidič musí mít neustále na paměti, že automobil s nimi nebude navěky. Jedná se přece jen o stroj, který se během používání opotřebovává. Pokud s ním dnes a denně jezdíte do práce nebo do obchodu, je jasné, že dříve nebo později se pokazí – mnohdy až tak, že se stane v momentě nepojízdným. Někteří lidé do oprav investují, ale mnohdy se vyplatí koupit nový vůz, než investovat do opravy starého vozidla. V případě, že se rozhodnete ponechat nepojízdné auto nepojízdným, je třeba ho zlikvidovat.

Ekologická likvidace však není výmysl firem, které likvidaci provádí. Je to naopak zákonná povinnost, kterou musí všichni dodržovat. Pokud se vůz stane nepojízdným, pokud nejezdí, je třeba ho vyřadit z evidence motorových vozidel. A k tomu je třeba vůz zlikvidovat.

Jak postupovat při likvidaci vozidla?

Jestliže vlastníte nepojízdný vůz, je načase ho svěřit do rukou firmě, která ho ekologicky zlikviduje. Likvidace vozidel není dlouhá záležitost. Pro nepojízdný vůz si buď přijedou z příslušné firmy, nebo vůz dovezete sami. Poté vše necháte na odbornících, kteří se vám ozvou, až bude takzvaně “po všem”.

Následně si přijdete pro potvrzení o provedení likvidace auta a s příslušným potvrzením zamíříte na úřad, kde dojde ke smazání vozidla z evidence motorových vozidel. Není to tedy nic těžkého či komplikovaného.

Když likvidujete starý vůz v Ostravě a nový vůz potřebuje pneumatiky

Ekologická likvidace samozřejmě probíhá také v Ostravě, kromě toho se zde (tedy konkrétně ve Staříči mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem) nachází i velice kvalitní pneuservis, který se postará o to, aby nový vůz, který je náhradou starého vozidla, jezdil na nejlepších pneumatikách.

Až tedy pojedete z úřadu, kde došlo k odstranění starého vozidla z evidence, zastavte se ve Staříči, kde se perfektně postarají o nový automobil.