Jste milovníkem knih? Nenechte si ujít několik knižních událostí

Jste milovníkem knih? Nenechte si ujít několik knižních událostí

Říká se, že úspěšný člověk nemá velkou televizi, ale naopak velkou knihovnu. A něco na tom zkrátka bude. Knihy dokážou člověka povznést na zcela jinou úroveň, dokážou člověku přinést vědomosti a dokážou ho na malý okamžik dostat z aktuální reality pryč. V případě, že patříte k lidem, kteří knihy milují, kteří mají doslova zásobu knižních výtisků, máme pro vás seznam událostí, které byste měli navštívit.  

I knihy dnes mají veletrhy a i v souvislosti s knihami se dnes koná celá řada akcí. Vášniví čtenáři by rozhodně neměli ani jednu událost vynechat. Na jakou ale zamířit nejdříve? 

Knihománie 

První takovou knižní událostí je takzvaná Knihománie, která se pravidelně koná během podzimu. Jedná se o událost, během které se čeští nakladatelé spojují a vybírají jen to nejlepší, co čtenářům přichystají. Nabídka je poté rozprostřena do většiny knihkupectví v republice a každý si tam najde oblíbené žánry. Ke každé knížce navíc bývá dárek zdarma.  

Knižní šifra 

Během roku se také koná akce nazvaná Knižní šifra. Jedná se o nejrůznější šifry ze světa knih, kdy je například nutné odkrýt obrázek. V obrázku bývají zašifrované názvy knih nebo nakreslené knížky, které je nutné rozluštit. Výhrou je poté jedna z více jak dvou stovek knih.  

Autorské čtení 

Nejen ve velkých městech dochází k takzvanému autorskému čtení. Autorské čtení je událost, kdy autor během odpoledne nebo dopoledne předčítá vybrané úryvky ze svých knih. Často je autorské čtení zpestřeno tím, že jsou knihy čteny hercem, nikoli samotným autorem. Například v Praze se takových hereckých čtení koná během roku několik.  

Noc s Andersenem 

Především akce pro děti je takzvaná Noc s Andersenem. Andersen byl totiž spisovatel pohádek, proto je tato akce určená především pro děti. Noci se většinou konají v knihovnách, kde děti stráví noc.