Jak se přestat přejídat? Způsobů je rovnou několik

Jak se přestat přejídat? Způsobů je rovnou několik

Velká většina z nás si stejně jako každý rok stanovila předsevzetí. A ve většině případů se předsevzetí shodovalo – musím zhubnout! Bohužel realizaci tohoto předsevzetí zabraňovala jedna věc, a sice neustálé přejídání se. Mnoho lidí si neumí říct při jídle dost a musí sníst všechno, co se na talíři vyskytuje. Jenže to je kámen úrazu – to je důvod, proč zhubnout nedokáže. Naštěstí nemluvíme o problému, se kterým by nešlo něco udělat. Právě naopak – udělat s ním něco lze.  

Stačí si osvojit několik návyků a zvyků. I když to bude z počátku těžké a člověk bude mít tendenci jíst stále hodně, postupně si žaludek zvykne na menší příděly a naučí se s nimi pracovat. Je to jenom o vytrvání.  

Jezte dopolosyta 

Ze všeho nejdříve se musíte naučit přestat jíst vše, co vám bude přiděleno na talíři. Naučte se vnímat své tělo a ve chvíli, kdy se budete cítit zpola plní, jíst přestaňte. Jíst by se mělo zpravidla dopolosyta. Abyste pocit toho, že jste hlad zažehnali, nepromeškali, jezte pomalu a v klidu. Pokud budete jíst rychle, za pár minut zjistíte, že jste se vlastně opět velmi přejedli.  

Zařaďte do jídelníčku vlákninu 

Dalším způsobem, jak se přestat přejídat, je zakomponovat do jídelníčku více vlákniny. Potraviny s vlákninou umí člověka zasytit na dlouhou dobu. Jídla bohatá na vlákninu mají v žaludku tendenci “nabobtnat”, což povede k dlouhodobějšímu pocitu sytosti.  

A kde tuto nepostradatelnou živinu najdete? Například v luštěninách, zelenině, také v cereáliích.  

Hlavně žádné nervy a stres 

Jak se vyhnout přejídání? Jak se přestat přejídat? Hlavně se vyhněte stresu a zbytečným nervům. Propadnutí stresu můžete řešit opět přejídáním, tak pozor na to. Rozhodně se nenervujte ani ve chvíli, kdy se jednou za čas přejíte. Nikdo není bez chyby a propadnout depresím z jednoho takového prohřešku by mohlo vést k dalšímu.