Jak restartovat svou pleť po dlouhé noci?

Jak restartovat svou pleť po dlouhé noci?

Máte za sebou dlouhou noc, která byla plná tančení, potu a také alkoholu či kouře? V takovém případě se pravděpodobně probouzíte s pletí velice unavenou. Po dlouhé noci pleť potřebuje opravdu restart, a tak tento restart své pleti dopřejte. Vyhnete se tak nepříjemnému akné nebo přibývajícím vráskám.  

V tomto období potřebuje pleť restart velice často. Důvodem toho bývají dlouhé noci, které strávíte třeba na plesech nebo na podobných společenských akcích. Abyste se však vyhnuli následkům, které dlouhá noc pleti přináší, prozraďme si, jak hned po probuzení svou pleť restartovat a jak jí konečně vrátit její podobu, kterou obvykle má.  

Hlavně pijte 

Pokud jste byli během posledního večera o alkoholu, měli byste následující den dát pleti opět napít. Ovšem tentokrát se vyhněte alkoholu, raději pleti dopřejte obyčejnou vodu, kterou okořeňte citronem nebo okurkou. Pleť totiž bývá po dlouhých alkoholových večerech vyčerpaná, suchá, místy dokonce šupinatá. Prvním krokem by tak měla být hydratace pleti.  

Použijte oční krém 

Mnohdy se během večera zapomeneme odlíčit, čehož ostatně litujeme hned po probuzení. S neodlíčenou pletí se bojí například kruhy pod očima a unavené oči obecně. Naštěstí v takové chvíli je vaším spasitelem oční krém, který nemusíte používat jenom před spaním, ale také ihned po probuzení, aby se vaše pleť dala během dne opět do pořádku.  

Opravdu kvalitní oční krémy okolí očí zklidní, také okolí očí dodají potřebné vitaminy, především kyselinu hyaluronovou, jež dodává pokožce svěžest.  

Použijte oční pohled 

Pokud se chystáte hned po náročné noci ven, asi nechcete vypadat jako smrt. Obličej vám naštěstí pomohou rozzářit oční stíny, které navíc hezky zamaskují i oteklá oční víčka. Volte však ideálně neutrální barvičky, nemusíte se stíny na sebe zbytečně upozorňovat.