Efektivní způsoby, jak odstranit sekundové lepidlo

Efektivní způsoby, jak odstranit sekundové lepidlo

Vteřinové lepidlo se považuje za nejlepší vynález posledních let. Dokonce předčilo i samotnou izolepu, se kterou se toho lepilo opravdu mnoho. Když se člověku něco rozbilo, ať už to byly brýle nebo jenom rámečky od obrazů na zdech, sekundové, nebo také vteřinové lepidlo nabízelo svou „pomocnou ruku”. Ovšem každý, kdo s tímto vynálezem posledních let pracuje, také ví, že jen stěží lze sekundové lepidlo odstranit. Jak na to? Vyzkoušejte efektivní způsoby. 

Jak odstranit sekundové lepidlo ze dřeva? 

Není tajemstvím, že sekundové lepidlo řeší nejeden problém. Ať už se týká kovových věcí nebo rozbitých dřevěných dekorací či výrobků. Pojďme se nyní podívat na dřevo. Byť jen kapka tohoto vynálezu dokáže dvě dřevěné věci dát zpátky do kupy. Když ale chcete lepidlo odstranit, postačí vám kousek hadříku, který je namočený v acetonu. Krouživými pohyby místo otírejte a poté s pomocí gumové špachtle lepidlo snadno odloupněte (zpravidla nepoužíváme kovové špachtle, které by dřevo mohly poškodit). 

Jak odstranit sekundové lepidlo z plastu? 

V případě, že jste v minulosti lepili nějaké plastové dekorace nebo jiné podobné věci, nabízí se otázka, jak lepidlo odstranit z plastových věcí. Opět vám postačí drobný hadřík, který jenom namočíte v lihu. Otírejte místo, dokud lepidlo alespoň trochu nezměkne, poté půjde velice snadno sloupnout. 

Podobně funguje i hadřík namočený v saponátu. 

Jak odstranit sekundové lepidlo z rukou? 

Tou největší záhadou je však odstraňování lepidla z rukou. Někdy zabírá horká voda, díky které se ruce začínají potit a vylučovat mastnotu, od které se lepidlo samo dříve nebo později oddělí. Z toho lze logicky vydedukovat, že mastnota – to je ten největší nepřítel sekundového lepidla. Proto ho můžete ze svých rukou odstranit také pomocí oleje, který si jenom nanesete prsty na „postižená” místa.