Efektivní podnikání díky poznámkám

podnikani

Správný podnikatel musí číst – vždyť to je zcela jasné. Nemyslí se tím číst romány, detektivky nebo různé dobrodružné příběhy, díky kterým byste se pokaždé ocitli na úplně jiném místě a žili byste úplně jiný příběh. Myslí se tím knihy o podnikání, prostřednictvím kterých chtějí nyní velmi úspěšní podnikatelé sdělit své myšlenky jiným. Chtějí, abyste se díky jejich radám a tipům vyhnuli nepříjemným úskalím, na něž jednoznačně narazíte během svého podnikání. Díky trikům se s nimi však rychle vypořádáte, a to jen díky tomu, že zkrátka triky naleznete v knihách. Ne nadarmo se říká, že v knize najdete odpovědi na všechno, jen se musí dobře hledat.

Každý správný podnikatel však využívá ještě jedné pomůcky, která vám značně pomůže při správném rozhodování. Mimo jiné také díky ní nebudete zapomínat. Kouzlo netkví pouze v diáři, kam si budete psát všechny potřebné schůzky a povinnosti, na něž nesmíte zapomenout. Ovšem mnohdy máte udělat jen banální, byť potřebnou věc, kterou si do diáře nemáte nutkání napsat, ale napsat si ji někam potřebujete. Mějte u sebe tedy také i nějaký bloček, protože poznámky vám mnohdy mohou zachránit vaše podnikání, a to doslova.

Poznámky nejsou pro hloupé, ale právě pro ty chytré!

Možná si myslíte, že psát si poznámky je nevhodné a je jen pro inteligentně nižší vrstvu lidí. Ovšem mýlíte se. Zapomínat může každý a běžně se to také stává mnoha lidem, ať už jsou sebevíc chytřejší či úspěšnější. Fór tkví v tom, že úspěšní si dělají poznámky pravidelně. Nemusí si prkotiny psát do diáře, ale vždy si je napíšou na kousek papíru a nalepí na místo, které určitě uvidí v daný okamžik, kdy poznámku musí splnit. Tak to zkrátka funguje. Mnohdy nám poznámky pomohou i na různých školeních, kdy se chceme něčemu naučit. Když nás něco zaujme, proč bychom si to nepoznamenali? Vždyť je z devadesáti procent jasné, že bychom danou věc do konce přednášky dočista zapomněli.