Chyby, kterých se dopouštíme při řízení auta

Chyby, kterých se dopouštíme při řízení auta

Získat řidičský průkaz je jedna věc, ale řídit zodpovědně a tak, abychom neohrožovali ostatní řidiče na silničních komunikacích, to už není nic snadného. Ať už patříte k řidičům-nováčkům nebo jste řidičem zkušeným, můžete se dopouštět několika chyb, které často způsobují nehody. Jaké chyby máme na mysli?

Každá řidič by si měl uvědomit, že není na silnici sám. Je třeba být zodpovědný a je třeba přistupovat zodpovědně i k autu a ostatním řidičům. Jen tak nebude docházet ke zbytečným nehodám, k nimž pravidelně na silničních komunikacích dochází. 

Pokud jste řidičem, dejte si nyní ruku na srdce a zodpovězte si otázku, zdali některou z níže uvedených chyb také neděláte. Pokud ano, rychle s tím přestaňte. 

Nemáte dobře nastavenou sedačku ani zrcátka

To první, co musí řidič při nástupu do auta udělat, je nastavit si sedačku a také zrcátka. Bez nich to zkrátka nejde. Pokud si nenastavíte zrcátka či sedačku, bude zhoršena vaše schopnost řídit motorové vozidlo, tím pádem dojde i ke zvýšení rizika vzniku dopravní nehody. Proto si sedačku dobře nastavte, nezapomeňte na zrcátka a vyjeďte vstříc dobrodružstvím. 

Špatně držíte volant

Ne nadarmo vás v autoškole učí, že volant se musí držet zhruba v takové poloze, aby ruce ukazovaly tři čtvrtě na čtyři. Toto držení volantu zajistí, že máte volant skvěle pod kontrolou, dobře tak zareagujete na ostré zatáčky či na překvapivé události na silnicích. Nedržte volant ledabyle, nestihnete ho v případě potřeby dobře uchytit. 

Nerespektujete dopravní značení

Zákazové značky, výstražné cedule nebo bezpečnostní značky nejsou pro legraci nebo na parádu. Je třeba je respektovat, hlavně je nutné je registrovat. Pokud nebudete brát dopravní značení, bezpečnostní značky či výstražné značení v potaz, způsobíte nehodu tak rychle, že ani nestihnete mrknout okem.