Čekají vás opravné maturity? Zaujměte na první pohled!

co si obléct

Maturita je jakousi zkouškou dospělosti. Připravujeme se na ni dosti dlouho, abychom ji zvládli, ale někdy se stane, že to nevyjde podle plánů a my se tak musíme dostavit na opravný zářijový termín, který ale jistě zvládneme. Pokud se ho trochu obáváme, měli bychom sáhnout po dobrém looku, kterým rozhodně zaujmeme na první pohled. A první dojem se vyplácí – s tím má zkušenosti jistě řada z nás.

Pakliže uvažujete, co si obléknete, měli byste sáhnout po elegantnější formě oblečení. Maturitní zkouška je formální záležitost, proto nechoďte k takové zkoušce ledabyle. Mnoho lidí si neuvědomuje, jak moc formální tato zkouška je, a tak chodí na takové události nevhodně oblečeni, přičemž jsou následně posláni domů na převlečení, protože se to opravdu nehodí. Proto řádně zauvažujte, co si obléknete, protože právě na tom může záviset i váš konečný výsledek.

Co si má obléknout on?

Pánové to mají vždy trochu jednodušší, protože si nemusí vybírat z široké škály oblečení, ale sáhnou jenom po jednom – a to po obleku nebo společenských kalhotách a saku. Je však nutné myslet na to, že vám oblek musí sedět naprosto přesně – nesmí na vás viset, protože to pak nevypadá dobře. Volte nejlépe oblek do modra, poté hnědé polobotky, hnědý opasek a hnědé řemínkové hodinky. Košili zvolte raději jednobarevnou, vypasovanou a hlavně v ne křiklavých barvách. Bílá je vkusná jistota. V tomto stejném oblečení zazáříte i na mnoha plesích.

Co si má obléknout ona?

Ženy to mají trochu horší, protože jejich výběr se vztahuje na mnoho kousků, z nichž se má vybrat. Pokud dívka nemá v oblibě sukni nebo šaty, měla by volit kostýmek, který je dnes velice moderní. Jestliže jí ale sukně ani šaty nevadí či dokonce je preferují, jsou jasnou volbou. Délkově však oba kousky musí být ke kolenům! Kratší působí nevhodně. Lodičky jsou skvělým doplněním, které vám udělá štíhlé nohy, ale jestliže se chcete cítit pohodlně, pak zvolte i baleríny.