Prošívané vesty jako hit letošního jara. Už je máte ve skříni? 

Prošívané vesty jako hit letošního jara. Už je máte ve skříni?

Jedním z hitů přicházejícího jara po módní stránce jsou bezesporu prošívané vesty. Vesty se nosí sice už déle, ale nikdy nevypadaly tak stylově jako letos. Dlouhé, s vázáním v pase, ale také bez vázání – trend nadcházejícího ročního období, který se může nosit na x různých způsobů. Je skvělý v kombinaci se svetrem, ale také s lehčími kousky, jako jsou mikiny nebo pouze trička s dlouhým rukávem.  

Kožíšek se už nenosí 

Jak už bylo zmíněno, vesty se nosí dlouhé roky, ale nikdy nebyly tak stylové jako letos. Loňský rok se nesl ve znamení kožíšků, letos jsou však kožíšky nahrazeny prošívanými modely, které jsou o chlup stylovější, to se musí nechat. Člověk by řekl, že prošívané alternativy nebudou tak elegantní, ale opak je pravdou. Jsou elegantní víc, než by si člověk na první dobrou pomyslel.  

Kožíškovým vestám tedy po delší době naprosto odzvonilo a člověku nezbývá nic jiného, než aby kožíškovou alternativu nahradil tou prošívanou. Jenže jakou z nabízeného množství vybrat? 

Oversized střihy jsou stylové 

Pokud si můžete vybrat, jakou z prošívaných vest si vyberte, sáhněte po oversized alternativě. Ať už patříte k fanouškům toho střihu nebo k jeho odpůrcům, tento trend zkrátka a dobře nevymizí. Navíc oversized kousek se dá hezky kombinovat, ale to ostatně jakákoli verze prošívaných vest.  

Nemáte na sobě pytel od brambor 

Při pohledu na vestu se vám možná zdá, že budete vypadat, jako kdybyste měla na sobě pytel od brambor. Ale věřte tomu nebo ne, když si vestu oblečete, tento prvotní efekt naprosto zmizí. Samozřejmě když bude rozepnutý, tak vestu budete se vší pravděpodobností i nejčastěji nosit.  

Zejména z počátku jara budete nosit prošívanou vestu v rámci vrstvení. Bude se jednat až o ten poslední, svrchní kousek oblečení, pod kterým se bude nacházet třeba tepláková souprava a tričko s dlouhým rukávem, případně teplé body.