Běhání (tipy a rady)

behani tipy

Jak to již v létě bývá, ať už za jakéhokoliv počasí, jezdíme všichni na dovolenou. Je to totiž období, kdy si můžeme užít trochu letního sluníčka a odpočinout si od rutinního života. S tím se ale kromě radostí vážou i starosti s tím, jak zhubnout do plavek. Nikdo přece netouží po tom, si místo užívání klidné procházky po pláži dělat starosti o tom, jestli Vám někde náhodou něco netrčí nebo jestli jsou Vaše nohy přitažlivé. A jednou z příčin těchto rozpaků je to, že jste zanedbali pohybovou stránku života.

Ať už máte prostě namáhavou a časově náročnou práci či jste v sobě nenašli chuť a náladu, není pozdě začít. Nejlepším, nejjednodušším a nejpřívětivějším způsobem, jak začít hubnout je začít běhat. Běhání je jednoduché a pomáhá Vám nejen spálit přebytečné kalorie, ale také Vám přispěje ke zdraví a pozitivnímu postavení k životu. Problém je v tom, že velmi často se Vám nechce, protože je na běhání jednoduše moc horko. Ať už se Vám nechce, či máte z horka strach, nemusíte nic zavrhovat.

Přečtěte si něco málo rad a tipů o tom, jak běhání nevzdávat za nepříznivého počasí. Jednou z nejdůležitějších rad je ta, abyste se nebáli. Naše tělo, ač se v mnohých směrech zvířatům tolik nevyrovná, má skvělé přizpůsobovací schopnosti. Během horka je samozřejmě obtížnější běhat, ale o to větší výzva pro Vás. Další výhodou je ta, že naše postava je vzpřímená, tudíž sluneční paprsky dopadají na minimální tělesnou plochu, takže jediné, co Vás může odradit, je dusno a horko. Pokud jde o klima, je pro tělo nejpřijatelnější suché klima. Když totiž běháte za vlhkého horkého vzduchu, tělo nemá prostor pro odvod tepla a pro dostatečné vypařování potu. K tomu je klíčové kvalitní tričko.

Jednou z nejdůležitějších rad je, abyste se snažili co nejvíce vyhnout se běhání ve dne. Snažte se běhat k večeru, či nejlépe ráno. Tak se vyhnete nejhoršímu slunci a vydržíte běhat nejdéle. Pokud tedy nezapomenete na dostatečný pitný režim, se kterým se nemusíte bát i trochu přehnat, nebudete mít s běháním v létě o nic větší problém, než s běháním za jakéhokoliv jiného počasí.