Typy terárií. Jaké si postavíte ze stavebnice Aluhobby?

Typy terárií. Jaké si postavíte ze stavebnice Aluhobby?

Uvažujete nad tím, že byste si domů přinesli terarijní zvířátko? Doslova prahnete po domácím mazlíčkovi, ale mít psa nebo kočku – na to zkrátka nemáte čas? Terarijní zvířata jsou určitě skvělou alternativou, jelikož nevyžadují příliš mnoho pozornosti, navíc se nemusí krmit denně a nemusíte je venčit. Aby se jim však dobře žilo, musíte jim zajistit dostatečně krásné obydlí, kde se budou cítit spokojeně. Pro vhodné terárium však nemusíte chodit do zverimexu nebo do obchodů s chovatelskými potřebami. Můžete si ho doma postavit ze stavebnice Aluhobby, kdy dáte dohromady několik hliníkových profilů a součástek podle přehledného a jednoduchého návodu. 

Jenže se v souvislosti s terárii nabízí otázka, jaké terárium je pro mazlíčka nejvhodnější. Vždycky se rozhodujte podle požadavků daného zvířete. U terarijních zvířat platí, že se vyplatí chovat pouze jeden druh zvířete v jednom teráriu. Nemíchejte hady a pavouky, to by nemuselo dopadnout dobře. 

Pro koho jsou určená vodní terária

Jedním druhem terárií je takzvané vodní terárium. Jedná se prakticky o nádrže, kde se nachází jak voda, tak samozřejmě i suchá plocha. Mezi chovateli je tento typ terárií nejoblíbenější a nejčastěji kupovaný. Dobře se zde daří jak ještěrům, tak samozřejmě i různým druhům žab nebo například želvám. Ty jsou oblíbené především u menších dětí. 

Pro koho jsou určená tropická terária

Některá zvířata však potřebují spíše vlhké tropické terárium ke svému spokojenému životu. V tropických teráriích se také nachází vodní plocha, ale ta je většinou velice malá. Na druhou stranu je zde i přesto velké vlhko. Ta se zde pohybuje okolo osmdesáti do skoro sta procent. Tento typ terárií je vhodný pro řadu ještěrů nebo také pro hady. 

Pro koho jsou určená pouštní terária

Pak také existují takzvaná pouštní terária, která musí obsahovat opravdu silnou vrstvu písku. Tento typ terárií je vhodný především pro plazy. I proto musí být pouštní terárium doplněné o světlo, konkrétně o ultrafialové záření.