Tři psí plemena, která mají energie na rozdávání. Lenivci, neberte si je domů

Energická psí plemena

Pejska si pořizujeme zejména proto, že se cítíme sami. Mnozí lidé si takto zařizují společnost, jiní zase doufají, že se s nimi utuží rodina a vztahy v ní. Pokud přemýšlíte nad koupí pejska, je nutné si uvědomit, že pejsci vyžadují obrovskou dávku péče a pozornosti. Není to domácí mazlíček jako had nebo ještěrka, kteří jsou zcela nenároční. O pejska se musíte starat, zejména o ty, kteří mají energie na rozdávání. Jestli si chcete pořídit pejska jenom proto, že nechcete být sami, a patříte mezi lenivé povahy, je třeba se energickým plemenům vyhnout. Otázkou ale je, jaká plemena energická jsou.

Při výběru psa vás zaskočí množství plemen. Je skutečně velmi těžké vybrat si jednoho milovaného pejska, s nímž se rozhodnete strávit každý den. Existují pejsci s agresivní povahou, kteří potřebují obrovskou míru pozornosti, existují pejsci, kteří mají krásná štěňátka, nebo ti, jež milují pobyt ve velkoměstě. Nyní se zaměříme na psy, jež jsou utrpením pro lenivé povahy, protože mají energie na rozdávání. Takoví pejsci se hodí zejména na zahradu a zpravidla milují rodiny s dětmi.

1) Boxer

I když boxer budí obrovský respekt, je to pejsek, který je velmi inteligentní, který miluje děti a zároveň je plný energie. S boxerem musíte trávit čas. Je třeba s ním chodit na procházky, je třeba ho trénovat, i když on je velmi učenlivý. Nepatří do malých bytů, potřebuje mít dostatek prostoru.

2) Yorkshire

I když je yorkshire velmi malý pejsek, energie má na rozdávání. Tento pejsek miluje prostor, ovšem pro něj je prostorný i jednopokojový byt, protože je skutečně malý. Yorkshire se však řadí k náročnějším plemenům, protože se jedná o dlouhosrsté plemeno.

3) Jack Russel

Toto plemeno pejska nemusíme nijak představovat. Každý ví, jak pejsek vypadá, a každý také ví, jak živé dokáže plemeno být. I když není zrovna největší, potřebuje velký prostor, nejlépe tedy zahradu za domem.