Toužíte po kvalitních botech? Vyzkoušejte známé/neznámé značky

Kvalitní boty

Pokud jste milovníkem kvality, potrpíte si i na kvalitní obuv. Bohužel nyní většinu českých značek zastínily značky americké nebo jiné zahraniční značky. Dnes si lidé pod kvalitní značkou nepředstaví pravou českou značku vyrábějící skutečně kvalitní obuv, ale představí si sportovní značky, jako jsou Adidas, Nike nebo Reebok. Jestli však chcete podpořit české výrobce, kteří mají kvalitní české ručičky, doporučujeme nakupovat v níže uvedených značkách, které byly ještě do nedávna známé, ale díky tomu, že se na trhy dostaly značky zahraniční, se z kvalitních českých značek staly značky neznámé, jež nejsou tak oceňované jako kdysi.

Českých značek zabývajících se výrobou obuví je skutečně mnoho. Člověk by je na jedné ruce nespočítal. Bohužel díky obrovské zahraniční konkurenci se dostala na výsluní jenom značka Baťa, která je dnes uctívaná i v zahraničních zemích.

Zaměřme se nyní však na takovou obuv, která byla ještě donedávna známá, ale díky zahraniční konkurenci se na ni takřka zapomnělo.

Značka Snaha

Vzpomínáte si na značku Snaha? Právě tato značka se bohužel dostala do ústraní díky zmiňované zahraniční konkurenci. Značka Snah působí na trhu už od roku 1945 a dnes o ní vědí mladí především díky vyprávění pamětníků. Značka se v nedávné době dočkala jakéhosi boomu či comebacku, protože ji odkoupil nový majitel. Nyní značka šije především moderní boty pro muže i ženy z kvalitní usně, což není tak typické pro české výrobce obuvi.

Značka Bohempia

Jistou novinkou na trhu je značka Bohempia, která má zatím růžové brýle pevně nasazené a věří, že odolá zahraniční konkurenci a vydrží nátlak, který bude zahraniční konkurence způsobovat. Značka Bohempia se zaměřuje na tenisky, které se vyrábí z konopí. Jejich design je naprosto jednoduchý, takzvaně minimalistický, a možná právě proto značka oslovuje tolik lidí různých věkových kategorií. Nabídka je poměrně široká, vybírat si můžete z nízkých vysokých tenisek, dokonce jsou na výběr i aktuálně velice populární slip-ony.